UA / RU
Підтримати ZN.ua

В роботі Кримської платформи може взяти участь президент США Байден - Джемілєв

Колишній глава Меджлісу пообіцяв працювати над включенням Байдена в роботу Кримської платформи.

Колишній глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає дуже ймовірним участь президента США Джо Байдена в міжнародному саміті Кримської платформи, запланованому на серпень цього року.

«Вчора президент підписав указ про створення Кримської платформи. Ми покладаємо на це великі надії. Багато країн світу, в тому числі країни Ради Європи, США, вже висловили згоду долучитися до ініціативи. Хоча я точно не можу сказати, чи будуть вони представлені 23 серпня цього року на саміті, але є дуже великі підстави сподіватися на те, що, в тому числі, і Джо Байден 23-го числа буде тут», - розповів Джемілєв в інтерв'ю виданню «Крим. Реалії », опублікованому 27 лютого.

За словами кримськотатарського лідера, він докладе максимум зусиль для залучення Байдена до роботи платформи. Її створення Джемілєв оцінює як істотний крок на шляху до деокупацію півострова.

Політик зазначив, що питання окупованого Донбасу регулярно піднімається в рамках мінського процесу, а тему Криму президент Росії Володимир Путін не хоче навіть обговорювати.

«Нахабно заявляє, що це земля Росії, і те, що там відбувається, на окупованій території - це, мовляв, внутрішні справи Росії. Але з цим, зрозуміло, ні Україна, ні світова спільнота, ні в якій мірі не може погодитися і будуть робитися необхідних заходів з деокупаціъ», - підкреслив Джемілєв.

Відзначимо, що Білий дім поки що офіційно не підтвердив участь президента Байдена в саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві.

Читайте також: Перше засідання "Кримської платформи" відбудеться перед Днем Незалежності — Зеленський

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.