UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Раді назвали дату початку розгляду законопроєкту про мобілізацію

Арахамія рекомендує "не втрачати час". 

Верховна Рада України розпочне розгляд у першому читанні законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» у четвер, 11 січня. Про це з трибуни парламенту заявив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Щоб не втрачати два тижні, законопроект про мобілізацію все одно треба ухвалювати, тому ми хочемо запропонувати на завтра перше читання, але з урахуванням пропозицій комітету», - сказав Арахамія на пленарному засіданні у середу.

Він додав, що Комітет із питань оборони працює над підготовкою законопроекту про мобілізацію вже п'ятий день.

25 грудня у парламенті було зареєстровано законопроєкт Кабінету міністрів про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зазнав шквал критики від політиків та представників громадськості. Так, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. 

Своєю чергою Валерій Залужний та Рустем Умєров під час засідання комітету щодо розгляду законопроєкту наголосили, що посилення мобілізації — це об’єктивна складова війни. Не буде посилення — не буде кому буде боронити державу. Водночас вони зазначили, що готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення.

Читайте також: Героїзм не виграє війну. Мобілізовувати людей на завод не менш важливо, ніж в окоп — журналіст

Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що у комітету  є зауваження практично до всіх 73 сторінок законопроєкту про мобілізацію.На разі депутати думатимуть, як саме можна доопрацювати законопроєкт.

Напередодні комітет парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував доопрацювати законопроєкт Кабміну щодо змін у мобілізації, урахувавши положення альтернативних законопроєктів. Було названо низку додаткових зауважень, а Комітет  з питань антикорупційної політики постановив, що законопроєкт  містить корупційні ризики.

Врешті у парламенті зареєстрували ще чотири альтернативних проєкти законів, а всі комітети зійшлись на тому, що документ потребує ретельного доопрацювання. Так, заступник голови оборонного комітету ВРУ  Єгор Чернєв заявив, що комітет запропонував виключити з положень документу норми про повістки електронною поштою. Також планують змінити підхід до мобілізації людей із інвалідністю.