UA / RU
Підтримати ZN.ua

В останній день саміту G7 акцент на Україні: ситуація з кон'юнктурою від Bloomberg

Також лідери країн "Великої сімки" говорять про зменшення впливу Пекіна, союзника Москви. Зокрема в ланцюгах поставок важливих матеріалів, необхідних для живлення їхніх економік.

Лідери країн "Великої сімки" провели в неділю переговори щодо України, до яких приєднався президент Володимир Зеленський, який також перебуває в Хіросімі. Це відбувається в той момент, коли лідери G7 шукають підтримки держав, таких як Індія та Бразилія, які зайняли більш нейтральну позицію щодо війни з Росією, пише Bloomberg.

Читайте також: Японія та Франція домовилися продовжувати підтримувати Україну та співпрацювати щодо питань, пов’язаних із Китаєм

Китай і Росія — обидві країни, не запрошені на саміт — все ж привернули увагу на зустрічі лідерів семи багатих демократій. Приймаюча сторона Японія запросила гостей із країн, що розвиваються, оскільки група намагається вийти на глобальний Південь, а також докладає зусиль зі зменшення впливу Пекіна в ланцюгах поставок важливих матеріалів, необхідних для живлення їхніх економік.

Читайте також: Британія бореться за домінування на світовому ринку мікросхем – чим важлива ця галузь?

Президент Франції Еммануель Макрон  назвав зустріч G7 гарною можливістю поговорити з лідерами Індії та Бразилії про Україну. Індія була одним із головних покупців російської нафти та зброї, надаючи стабільний дохід уряду Владіміра Путіна тоді, як G7 намагається позбавити РФ коштів. 

Читайте також: Зеленський на полях G7 зустрівся ще з Макроном та Шольцом

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив журналістам, що США ухвалили рішення про те, що станеться з F-16 після того, як українські пілоти навчаться керувати винищувачами. Президент США Джо Байден відмовився від відправки F-16 в Україну після місяців тиску з боку Києва та урядів союзників, оголосивши, що Вашингтон підтримає зусилля з підготовки українських пілотів.

«Рішення про фактичне відправлення F-16 буде ухвалене набагато пізніше», — сказав Шольц журналістам.

В окремому інтерв'ю Шольц заявив, що впевнений, що навіть ті країни, які публічно не підтримали Україну, як-от Бразилія та Індія, вже усвідомили роль Росія у цій війні. «Вони дуже добре знають, що відбувається», — сказав Шольц суспільному мовнику ZDF.