UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОП розповіли, як можна буде отримати тисячу Зеленського та на що потратити

Зараз над технічним аспектом цього заохочення все ще працюють, але відомо, що це не будуть "живі гроші". 

Учора президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення розповів, що українці, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, зможуть в додатку "Дія" отримати тисячу гривень на деякі послуги. Прессекретар глави держави Сергій Никифоров розповів УП усі нюанси такого заохочення. 

Гроші не можна буде отримати готівкою на руки - вони будуть існувати у вигляді своєрідного депозиту, витратити який можна буде лише на певний перелік послуг. 

"Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по друге – це ж не живі гроші їх не можна буде витратити на горілку і цигарки", - пояснив Никифоров. 

Наразі ще невідомо, у якому вигляді громадяни отримають свої бонуси. Це може бути сертифікат, цифровий ваучер, депозит, або щось подібне. 

Перелік послуг, які можна буде оплатити цією тисячею, буде формуватися з урахуванням усіх сфер, які потребують підтримки держави через пандемію та карантинні обмеження. 

Никифоров зазначив, що зараз невідомо, коли точно буде діяти акція, проте нагадав про дедлайн, озвучений президентом - 19 грудня. 

"Тисячу можна буде витратити на якісь спортивні та культурні заходи (театри, концерти, книги, кіно), туризм (переїзди по Україні) – повний перелік послуг наразі формується", - зауважив прессекретар глави держави. 

Він додав, що люди, в яких будуть ці "сертифікати", зможуть оплати одразу кілька послуг, вартість яких не перевищуватиме однієї тисячі гривень - "наприклад, поїхати в інше місто, де відвідати музей чи виставу, чи інший культурний захід".  

Читайте також: На нараді у Зеленського заявили про стабілізацію ситуації з коронавірусом

У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у "червоних зонах" для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр "Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу" та "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей" у ZN.UA.