UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ООН не стали коментувати виправлену промову Пан Гі Муна про миротворчу роль Росії

Кінцевий варіант промови генсека ООН не містив ремарки про роль РФ в українському конфлікті, що спровокувала критику з боку української сторони.

Представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік заявив, що організація не стане відмовлятися від тез, озвучених Пан Гі Муном у своєму виступі на економічному форумі в Петербурзі, і порадив критикам уважно перечитати текст виступу генсека, в якому не виявилось ремарки про вирішальну роль РФ у припиненні насильства в Україні та Сирії.

"Я не збираюся аналізувати або реагувати на критичні зауваження, які можуть бути отримані", - цитує його заяву Associated Press. Дюжаррік також порадив критикам перечитати повний текст доповіді генсека ООН.

Як зазначає агентство Reuters, Дюжаррик відмовився давати у зв'язку з інцидентом докладний коментар, однак вказав на те, що Росія є постійним членом Ради безпеки ООН, і відіграє в питаннях безпеки "вирішальну роль".

Слід відзначити, що у підсумковому варіанті виступу Пан Гі Муна слів про роль РФ у розв'язанні конфліктів в Сирії та Україні не було. Ця ремарка була присутня в більш ранньому варіанті промови, підготовленому та оприлюдненому прес-службою організації 16 червня. В ООН дану ситуацію не коментують.

Раніше постійний представник України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко висловив обурення заявою генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, який буцімто заявив про те, що Росія повинна відіграти надзвичайно важливу роль у тому, щоб покласти край конфлікту в Донбасі. У зв'язку з цим, Україна направила лист протесту до Генеральної асамблеї ООН з проханням пояснити та виправити текст виступу.

Читайте також: Пан Гі Мун пообіцяв посприяти звільненню Савченко і Сенцова

Раніше українська делегація в ООН висловила висловила подив у зв'язку з бездіяльністю Ради Безпеки у відповідь на офіційний запит Києва про розміщення миротворчої місії в окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Детальніше про позицію ООН з питання подолання гуманітарних наслідків криз і військових конфліктів читайте в статті Пан Гі Муна "Поворотний момент у гуманітарній діяльності" в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня.Україна".