Глава Одеської ОДА Максим Куций звільнив свого заступника Віталія Свічинського через невиплату 300-відсоткових зарплат медпрацівникам, які працюють з інфікованими новим коронавірусом. Про це Куций написав на своїй сторінці в Facebook.
"Останньою краплею стали затримки із доплатами медикам "швидкої". Держслужбовець знав про це, але не вчинив достатніх дій, аби вирішити проблему. Працівникам нашого департаменту фінансів довелося два дні вручну проводити виплати працівникам Одеського обласного центру екстреної допомоги", - повідомив він.
Куций наголосив, що рішення про звільнення свого заступника він прийняв 8 травня, та підписав лише 12, щоб Свічинський отримав всі розрахунки.
Свічинський, в свою чергу, спростував інформацію про примусову відставку, стверджуючи, що сам подав заяву на звільнення, бо не хоче "згортати демократичні процеси і займатися різним непотребом замість". Він розповів, що за весь час перебування на посаді до його пропозицій ставились вороже.
"Ще в жовтні минулого року я написав заяву про звільнення з займаної посади. Весь цей час вона не була задовільнена. Але я вважав за необхідне продовжувати працювати, враховуючи ситуацію, в який ми опинились. Більше я не бачу підстав знаходитись в цій команді. Та і не маю бажання на це", - написав він у Facebook.
Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив про те, що ситуація з додатковими виплатами медикам, що напряму працюють із зараженими коронавірусом, залишається не розв'язаною. Лише Полтавська область відзвітувала про повні виплати.
Нагадаємо, на одному з брифінгів очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що питання підвищення заробітної плати на 300% лікарям, які напряму працюють з COVID-19, має розмежовуватись по часу.
Він додав, що президентом України вже підписано відповідний закон, передбачено близько 15, 8 млрд гривень саме на підвищення заробітної плати всім медичним працівникам, які працюють з COVID-19.
Нагадаємо, раніше Степанов заявляв, що під час аудиту медичної системи України в умовах проведення другого етапу медреформи з'явилися тривожні повідомлення про звільнення працівників медичних установ та зменшення заробітку.
Тим не менш очільник МОЗ стверджує, що медичну реформу потрібно закінчувати з позитивними результатами, а звільнення працівників та зменшення заробітку такими не є.