UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС заявили про наслідки для Росії в разі проведення голосування в Криму

Заступник очільника МЗС вважає, що українці й самі повинні відмовитися від участь в цьому голосуванні.

Організація голосування за внесення змін до Конституції РФ на території окупованого Криму матиме для Росії правові та політичні наслідки. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Бондар.

"Організація голосування на окупованій території українського Криму, а також організація участі в голосуванні осіб, які є власниками незаконно виданих паспортів РФ, матиме для РФ політичні і правові наслідки. Міжнародне співтовариство має досить широкий інструментарій для відповідного реагування: від політичних заяв про засудження дій РФ до невизнання результатів в частині окупованих територій і розширення санкцій і політичного тиску", — заявив Бондар.

За його словами, Україна вже звернулася до міжнародних партнерів, аби ті засудили голосування на території Криму чи ОРДЛО. Крім цього, Бондар сподівається, що українці, які живуть на цих територіях, свідомо не братимуть участь в голосуванні.

Читайте також: В окупованому Криму заблоковані 30 українських сайтів

Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Після серії проросійських і сепаратистських акцій в Донецькій і Луганській областях і "проголошення суверенітетів" підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР", бойовики спільно з російської ФСБ 12 квітня 2014 року захопили міста Слов'янськ, Краматорськ і Дружківка. На наступний день т.в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції в Донбасі. Бойові дії тривають 4,5 року. За офіційними даними, за цей час загинули близько трьох тисяч цивільних, і ще дев'ять тисяч отримали поранення, в цілому постраждали більше чотирьох мільйонів українців. З початку російської агресії загинули більше чотирьох тисяч військовослужбовців Збройних сил України, зниклими без вести на тимчасово окупованій території вважаються кілька сотень людей.