UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС України розробили Стратегію розвитку відносин з країнами Латинської Америки та Карибського басейну

Стратегія розрахована на п‘ять років. 

Міністерство закордонних справ України розробило першу в українській історії Стратегію розвитку відносин з країнами Латинської Америки та Карибського басейну. Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, повідомила пресслужба міністерства.

Кулеба нагадав, що у 2022-2023 роках Україна суттєво активізувала співробітництво з Африкою, запустивши ренесанс українсько-африканських відносин. 

2024 рік, за його словами, стане періодом повернення України в регіон Латинської Америки і Карибського басейну.

Читайте також: У Гані розпочало роботу посольство України — МЗС

Стратегія розвитку відносин України та країн Латинської Америки і Карибського басейну (ЛАКБ) розрахована на п‘ять років. 

“Стратегія — це документ стратегічного планування, який має на меті виведення політичних, торговельних, економічних, культурних, гуманітарних та інших сфер співпраці на новий якісний рівень”, - пояснив Кулеба, додавши, що документ визначає основні напрями діяльності нашої країни в регіоні на тлі протидії агресії Росії та необхідності підтримки з метою відновлення справедливого миру та повоєнної відбудови. 

Стратегія визначає такі цілі відносин Києва та країн Латинської Америки і Карибського басейну:

В МЗС заявили, що розробка та реалізація нової Стратегії завершить процес якісно нового стратегічного охоплення всіх регіонів світу для комплексної підтримки українських національних інтересів. 

У 2020 році МЗС України розробило Азійську стратегію, а у 2022 році — Африканську. 

Читайте також: У Гані розпочало роботу посольство України — МЗС

Раніше заступник голови ОП Ігор Жовква розповідав, що кількість країн Африки, Азії та Латинської Америки, які долучаються до втілення “формули миру” та інших міжнародних ініціатив України, продовжує зростати. За його словами, Україна хоче збільшити роль Глобального Півдня в процесі досягнення справедливого миру.

Війна з Росією відбувається не лише на фізичному полі бою. Протистояння з агресором триває також на інформаційному фронті. Головне місце битви — вплив на суспільні настрої й поведінку політичних еліт, які ухвалюють рішення. Про те, “Як Україні не допустити провалу на інформаційному фронті”, читайте в статті Петра Герасименка.