UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС назвали пріоритет дипломатів на наступний рік

У відомстві підкреслюють, що єдиною причиною російської агресії були її неоімперські амбіції.

Єдиною причиною неспровокованої агресії та вторгнення Росії в Україну стали неоімперські амбіції та експансіонізм російського керівництва в рамках намагань відродити «російську імперію», захопивши сусідні країни, заявили в річницю повномасштабного російського вторгнення в Міністерстві закордонних прав України.

У відомстві зазначили, що повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року було продовженням російської агресії з лютого 2014 року, коли було окуповано Крим.

В МЗС подякували міжнародним партнерам, які стоять пліч-о-пліч з Україною, надаючи безпрецедентні обсяги військової, фінансової, політичної, правової, гуманітарної та енергетичної допомоги, застосовуючи потужні економічні санкції проти держави-агресора, працюючи над створенням Спеціального міжнародного трибуналу щодо покарання вищого політичного та військового керівництва Росії за злочин агресії проти України.

«На цьому переломному етапі війни закликаємо наших міжнародних партнерів подвоїти всебічну та критично необхідну підтримку Україні заради пришвидшення української перемоги», - заявили в дипломатичному відомстві.

Зокрема найважливішою в МЗС вважають консолідацію зусиль навколо Формули миру, втілення якої дозволить забезпечити справедливий і довготривалий мир в Україні та не допустить повторення подібної агресії в майбутньому.

«Незмінними передумовами для настання миру мають стати повне виведення  російських військ із території України, відновлення її міжнародно визнаних кордонів, виплата репарацій за всю заподіяну шкоду, спричинену збройною агресією Росії, та притягнення до міжнародно-кримінальної відповідальності тих, хто віддавав злочинні накази та тих, хто їх виконував», - зазначили у відомстві.

Читайте також: Як не дати Путіну вирвати перемогу з пащі поразки в Україні — Atlantic Council

Нагадаємо, в озвученій на саміті G20 в листопаді 2022 року формулі миру Володимир Зеленський поставив десять вимог, які потрібні для припинення війни в Україні,  були такі як: радіаційна та ядерна безпека; продовольча безпека; енергетична безпека; звільнення всіх полонених та депортованих; виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності України та світового порядку; виведення російських військ та припинення бойових дій повернення справедливості; протидія екоциду; недопущення ескалації; фіксація закінчення війни.