UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МВС заявили, що жодного із 108 «злодіїв у законі» не виключили із санкційних списків через помилки

За словами Монастирського, відповідальних за помилки у санкціях звільнили.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив про те, що із санкційних списків не вилучили «злодіїв у законі», щодо яких були допущені технічні помилки. За словами очільника МВС, у результаті службового розслідування з цього приводу було звільнено керівництво одного з департаментів Нацполіції.

«Щодо технічних виправлень, які були здійснені РНБО. Дійсно, Міністерством внутрішніх справ було проведено оцінку виконання санкцій і були виявлені технічні зміни у прізвищах, зокрема латиницею. Там, де були певні літери не відповідали тим даним, які знаходяться в закордонних паспортах, зокрема цих громадян. Десь була змінена або не відповідала дата народження, десь було вказано інше громадянство. Всього таких технічних виправлень було зроблено 108», – заявив Монастирський під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

За його словами, в жодному випадку із санкційних списків не виключили кримінальних авторитетів. Міністр додав, що тепер санкції діятимуть ще активніше та ефективніше.

«Ці помилки вже були передані до Національного банку та до банківських установ, аби були заблоковані відповідні рахунки цих осіб, якщо вони не були заблоковані у зв’язку з цими технічними неточностями. Була проведена службове розслідування, у результаті чого було звільнено цілу низку осіб з Нацполіції, зокрема керівництво департаменту стратегічних розслідувань», – додав Монастирський.

Читайте також: В ОПУ відреагували на «помилку» у санкціях щодо 108 осіб

15 жовтня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках РНБО, введених проти кримінальних авторитетів, виявили помилку щодо 108 осіб. Рішення щодо них ухвалять на наступному засіданні  Ради, після перевірки МВС.

Персональні санкції проти 557 «злодіїв у законі» і 111 іноземців, які є кримінальними авторитетами, Рада нацбезпеки і оборони ввела 14 травня.

Ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак вважає, що така ситуація стала можливою через неконституційне використання РНБО для виконання політичних замовлень. Трепак наголосив на тому, що у правовій державі ця екстраординарна подія повинна була б мати серйозні правові та політичні наслідки, а у відповідальність мають взяти на себе секретар і голова РНБО.