UA / RU
Підтримати ZN.ua

В БПП заявили про "стратегічне" рішення: Яценюк повинен піти у протягом 3 місяців

На зустрічі був присутній президент Порошенко.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повинен піти у відставку протягом трьох місяців.

"Загалом результат засідання фракції такий: ми розуміємо, що те, що відбулося вчора – це помилка. Пан Яценюк (прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк – ред.) повинен був піти у відставку. Пояснень, чому це не сталося і яка помилка сталася у нашої фракції ми не отримали", – сказав народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм за підсумками засідання фракції БПП, в якому брав участь президент Петра Порошенка.

За словами нардепа, "є стратегічне рішення, що Яценюк повинен піти – це повинно відбутися протягом трьох місяців".

При цьому Найєм зазначив, що Порошенко не став уточнювати, чому Яценюк повинен піти протягом трьох місяців.

"Я так розумію, що протягом цих трьох місяців ми повинні дати оцінку діям уряду Яценюка", - підсумував депутат.

У той же час Найєм підкреслив, що сьогоднішнє засідання фракції БПП показало "і це важливо: нарешті стало зрозуміло, що ми все-таки парламентсько-президентська республіка, в якій ми будемо контролювати уряд".

За словами депутата, на зустрічі Порошенко "емоційно і голосно висловлювався", зазначивши, що ніякої змови не було і він не розуміє, чому фракція так голосувала (частина парламентаріїв БПП не голосувала – ред.). Глава держави перебував на зустрічі всього півгодини.

Читайте також: У Львові стіни військового містечка розписали віршами бійців АТО

Напередодні Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним.

Зазначимо, що для відставки уряду не вистачило 32 голоси. Голосів не дорахувалися через те, що президентський Блок Петра Порошенко" проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів.

У результаті Верховна Рада зможе знову поставити питання про відставку Кабміну вже на наступній сесії, тобто не раніше вересня.

Перед цим Рада визнала роботу уряду в 2015 році незадовільною. За відповідну постанову проголосували 247 народних депутатів.

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у січні 2016 року відставку Арсенія Яценюка підтримували 71% українців, виступали проти - 18% громадян.

Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті "За ширмою".