UA / RU
Підтримати ZN.ua

В "БПП" назвали логічним скасування "мертвого" закону про незаконне збагачення

В партії "забули", що саме за цією нормою відкрито понад 50 проваджень, в тому числі проти її членів.

У фракції "Блок Петра Порошенка" заявили, що норма Кримінального кодексу про незаконне збагачення, яку скасував конституційний суд, була "мертвою", а рішення про визнання закону неконституційним "логічним". Таку заяву депутата фракції Валерія Карпунцова поширила прес-служба БПП.

"Ця норма була "мертвою", з точки зору результату, але, на жаль, вона використовувалася правоохоронними органами з метою тиску. Досить просто звинувачувати, брати фігурантів, показувати картинки, тягати фігурантів, але ж результату це не давало, це не боротьба з незаконним збагаченням…", - заявив представник партії.

На його думку, скасування статті Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, було логічним та послідовним. Також депутат анонсував, що Порошенко або його фракція "зовсім скоро" "внесе відповідні зміни стосовно притягнення до відповідальності за незаконне збагачення".

"Важливо, аби будь-яке рішення чи прийнята норма приносили реальний результат, були дієвими і ефективними – заради цього все і робиться. В іншому випадку, треба його міняти або вдосконалювати. І це нормальний робочий процес", - резюмував представник найбільшої фракції.

Зазначимо, що в суспільстві відповідальність за рішення Конституційного суду покладають саме на президента Порошенка, якому на руку скасування закону. Зокрема на членів КС могли тиснути, а аргументація відміни рішення виглядає доволі сумнівною.

Що стосується "мертвості" закону, то НАБУ розслідує близько 50 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, чолі Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Борислава Розенблата, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів. Їх інтереси в суді представляв член парламентської фракції "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.