UA / RU
Підтримати ZN.ua

В АП назвали демаршем відмову ГРД від участі у кваліфікаційному оцінюванні суддів

Принципова позиція членів ради доброчесності не сподобалася Банковій.

Відмову Громадської ради доброчесності брати участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів можна розглядати як демарш, який не сприяє пошуку рішення, заявив заступник глави адміністрації президента України, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків.

"Демарш - це дуже красива політична форма... я взагалі не є прихильником, тому що вважаю, що зміст політичного процесу - це знаходження політичного рішення", - сказав Шимків на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією у вівторок у Києві.

Він заявив про позитивні зміни в законодавчих процедурах процесів судочинства.

"Сказати, що все погано, не можу. ... Чи побачимо ми відразу результат? Ні, не побачимо, тому що є певна інертність. Щоб ви відчули зміни в судочинстві, ви повинні, по-перше, з ним перетнутися", - зазначив Шимків.

Заступник глави АП також додав, що процес відбору суддів в Україні порівняно з іншими країнами безпрецедентний, коли "судді здають іспити, їх транслюють". При цьому він звернув увагу, що засоби масової інформації практично не висвітлювали процес добору суддів.

Нагадаємо, 26 березня ГРД заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації через те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.

У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.