UA / RU
Підтримати ZN.ua

Утиски вірян у Криму є приводом для посилення санкцій проти РФ – Мінреінтеграції

У відомстві зазначили, що Росія незаконно привласнила і розпоряджається майном кримської громади ПЦУ.

Відмова Верховного суду РФ переглядати рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в окупованому Сімферополі є свідченням того, що окупаційна «влада» Криму утискає релігійні права громадян України, зазначили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. У відомстві заявили про те, що засуджують такі дії Росії та вимагає поновити кримську громаду ПЦУ у її правах.

«Росія незаконно привласнила і розпоряджається майном кримської громади Православної церкви України, чим порушує норми міжнародного права», - процитували у пресслужбі відомства заступника міністра з питань реінтеграції тимчасового окупованих територій Ігор Яременко.

Він зазначив, що витіснення української церкви з анексованого Криму – це прояв слабкості держави-агресора та отримає належну відповідь від України.

«Україна у співпраці з міжнародними партнерами розглядатиме питання посилення санкцій проти осіб, причетних до переслідувань ПЦУ на території тимчасово окупованого Криму», - додав Яременко.

Читайте також: Влада окупованого Криму вимагає знести храм ПЦУ в Євпаторії

Напередодні Верховний суд РФ відмовився переглядати рішення окупаційних "судів" на території Криму щодо виселення громади ПЦУ з Кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі. Рішення про виселення з храму кримські суди прийняли ще влітку минулого року.

У свою чергу, Київська митрополія ПЦУ закликала Українську державу, міжнародні організації та демократичні країни захистити кафедральний собор в Сімферополі, єпархію і релігійну громаду від знищення Росією.