UA / RU
Підтримати ZN.ua

USAID створить спеціальну робочу групу з протидії корупції

На відповідну програму планується виділити 50 млн доларів.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) створить спеціальну робочу групу з протидії корупції в Україні та за її межами, заявила адміністраторка агентства Саманта Пауер під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference. Вона також розповіла про те, що за 10 років зменшилося число українців, які дають хабарі.

“Наша потреба в боротьбі з демократією має бути в основі боротьби з корупцією. Саме тому USAID працює в Україні, підтримуючи цифровізацію держпослуг, підтримуючи децентралізацію, тому що таким чином ресурси потрапляють на місця. І відповідні чиновники та громадськість можуть ними розпоряджатись. USAID також підтримує громадське суспільство, наприклад ЦПК”, - додала Пауер.

Вона додала, що USAID створюватиме робочу групу з протидії корупції, у якій об’єднає всі зусилля агентства. За словами Пауер, планується залучати передових найбільш досвідчених експертів, щоб “допомогти викорінити корупцію в Україні та за її межами”.

“Ця програма передбачає механізм швидкого врахування. На неї буде виділено 50 млн доларів. Ми закликаємо інші держави, зробити свій внесок у цю програму під час саміту під головуванням Джо Байдена”, - додала Пауер.

Вона додала, що на сьогодні в Україні відбулася цифровізація більш як 30 служб. А це забезпечило прозорість у закупівлях і було зекономлено більш як 6 млрд доларів. 

“Понад третина прокурорів, це понад 4 тисяч, пішли з системи. Оскільки вони не пройшли спецперевірок  не склали іспит. 10 років тому Transparency International писали, що 40% українців давали хабарі. Сьогодні цей показник ще досить високий, але він зменшився до 23%. І в рейтингу сприйняття корупції Україна піднялася на 35 позицій”, - заявила Пауер.

Вона вказала, що зараз зберігати демократію та протидіяти корупції важко, не лише Україні, а й іншим країнам. Особливо коли Росія та Китай об’єднуються з олігархами, які хочуть розкласти демократію з середини.

“За останні кілька років інституціям багато чого загрожувало. Інтеграція в європейські ринки зараз виставляється і руйнується. І це заважає українцям реалізувати ту долю, яку ми хочемо. Ми бачимо, на скільки небезпечно бути активістом за демократію”, - додала Пауер.

Водночас за словами Пауер, 9 з 10 українців вважають, що повноцінна демократія є пріоритетом, попри “системне кумівство та хабарництво”.

Читайте також: У Єврокомісії заявили про важливість реформування судової системи для боротьби з корупцією

Раніше виконуючий обов'язки помічника державного секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер заявив про те, що Сполучені Штати сподіваються на подальші кроки України, в тому числі й в судах, щодо притягнення до відповідальності корупціонерів. Також у США сподіваються побачити подальші кроки України щодо забезпечення незалежності та цілісності інституцій судової системи.