UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд зірвав виконання плану Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року

Напередодні АМУ звернулася до глави Мінсоцполітики щодо продовження виплат допомоги на проживання ВПО.

Після звернення виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана до глави Міністерства соціальної політики України Оксани Жолнович щодо продовження виплат допомоги на проживання ВПО і публікації його в ZN.UA, офіційно опубліковано висновки Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії РФ проти України.

Внутрішньо переміщені особи можуть втратити допомогу на проживання через закінчення шестимісячного періоду отримання цього виду допомоги, передбаченого постановою уряду.

За інформацією ZN.UA, Асоціація міст України винесла питання в публічну площину, оскільки Кабінет Міністрів України і профільне міністерство не реагують на численні сигнали місцевої влади, а також звернення народних депутатів. Наразі з опублікованих ТСК документів зрозуміло, що без врегулювання цієї ситуації та внесення змін  до Порядку надання допомоги на проживання ВПО, під загрозою зупинки виплати допомоги на проживання з 1 лютого цього року опинилися понад два мільйони внутрішньо переміщених осіб.

Під час засідання Комісія виявила, що окремі пункти Операційного плану заходів з реалізації у 2023-2025 роках Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року не виконані чи виконуються з порушенням строків; відсутнє фінансове забезпечення виконання завдань та заходів плану; головними виконавцями окремих завдань Операційного плану визначені центральні органи виконавчої влади, до компетенції яких, на їх думку, не належить забезпечення формування та реалізації політики у відповідній сфері правовідносин.

Віцепрем'єр-міністр, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук зазначила, що Операційний план включає в себе 36 завдань та 97 заходів. Мінреінтеграції виконало 37 заходів Операційного плану, що становить 75% від загальної кількості заходів, де міністерство визначено головним виконавцем.

Під час засідання ТСК вирішила:

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що Україна має певний резерв коштів, що дозволить вчасно проводити соціальні виплати незалежно від рішення щодо фінансової допомоги з боку ЄС та інших міжнародних партнерів.