UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд затвердив процедуру проведення громадських опитувань через "Дію" — ще один крок до виборів "онлайн"

Нові продукти для користувачів наближають владу до омріяного нею цифрового голосування.

Уряд затвердив процедуру проведення громадських опитувань через портал та мобільний застосунок "Дія". Тепер міністерства та владна вертикаль центрального та місцевого рівнів можуть робити опитування "з питань державного управління у різних сферах суспільного життя". Відповідна постанова №90 від 7 лютого опублікована та затверджена Кабміном.

Документ обмежує мінімальний вік користувачів "Дії" для участі в опитуванні 14 роками. Організатором опитування є технічний адміністратор і власник порталу "Дія".

В уряді уточнили, що опитування не є голосуванням, передбаченим законом "Про всеукраїнський референдум", і не є виборами, передбаченими Виборчим кодексом України, а також формою публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій із громадськістю.

За бажання ініціаторів опитування, результати можна зробити публічними та оприлюднити безпосередньо у "Дії".

Мінцифри зазначало, що станом на 24 січня користувачами мобільного застосунку "Дія" є 13,5 млн українців.

Читайте також: «Дія» у смартфоні: як встановити застосунок

У матеріалі для ZN.UA доктора соціологічних наук Олександра Шульги «Траєкторією криз. Від «Мінська» до дострокових президентських виборів?» розглядається вірогідність запровадження командою президента України Володимира Зеленського проведення виборчого голосування в додатку «Дія». Адже Володимир Зеленський, який любить використовувати у своїх виступах зворот «уперше в українській історії», і його команда продовжують згадувати про таку можливість у межах їхньої загальної концепції «держава у смартфоні».

Нагадаємо, що ZN.UA ставило питання: Цифра допомагає нам контролювати державу, чи державі — контролювати нас? У тексті Олени Болтушкиної ««Дія»: про що не розповідають українцям» автор стверджує, що в найкращому випадку «Дія» ускладнить і відкладе на роки якісну цифровізацію. У найгіршому — стане зручним інструментом як для російської розвідки, так і для узурпації влади. Що саме може піти не так?