UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уляна Супрун розкритикувала закон про хімічну кастрацію педофілів

Супрун вважає, що закон не буде протидіяти насильству по-справжньому і містить в собі елементи порушення прав людини.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розкритикувала ухвалений Верховною Радою закон щодо протидії сексуальному насильству над дітьми, назвавши його таким, який не протидіє насильству, а є лише піаром перед виборами і суперечить лікарській етиці.

Крім того, прийнятий Верховною Радою закон щодо протидії сексуальному насильству над дітьми порушує права людей. Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці в Facebook у п'ятницю, 12 липня.

"Депутати всіх фракцій проголосували за законопроєкт №6449, який передбачає примусову хімічну кастрацію для тих, хто скоїв злочин сексуального характеру стосовно неповнолітніх. Це означає, що Україна стане першою державою у світі, яка перетворить лікування на покарання", - сказано в статті.
Супрун пояснила, що педофілія, дійсно, є психічною хворобою, яку лікують хімічною кастрацією, "але тільки в комплексі з іншими методами лікування".
Вона підкреслила, що не всі, хто вчиняють насильство над дітьми, мають психічну хворобу, а "дослідження показують, що лише половина таких злочинів вчинена педофілами".
Використання хімічної кастрації в якості покарання і без згоди, на думку Супрун, є грубим порушенням прав людини, передбачених Конституцією України і міжнародними конвенціями.
"Якщо цей закон вступить у силу, в України будуть позови до Європейського суду з прав людини. Отже, гроші платників податків будуть витрачатися на компенсацію ґвалтівникам. Адже вже зараз очевидно, що це буде визнано порушенням прав людини", - підкреслила Супрун.
Виконувачка обов'язків міністра також розкритикувала запровадження відкритих реєстрів засуджених за насильство, стверджуючи, що вони можуть нашкодити жертвам.
"Велика частина випадків сексуального насильства стається в сім'ях. Американський досвід показує, що матері відмовляються повідомляти про злочини з огляду на публічність. Вони бояться, що їхній чоловік або коханець, який ґвалтує дитину, потрапить до реєстру. Тому злочинці залишаються непокараними", - аргументувала Супрун.
Вона підкреслила, що лише 10% злочинів скоюються незнайомими жертві злочинцями.
Супрун також заявила, що вважає закон "передвиборною маніпуляцією", і пояснює, що в Раді було два законопроєкти, але остаточно парламент проголосував за той, який запропонувала Радикальна партія Олега Ляшка, а не за розроблений експертами.
"Сподіваюся, що президент не підпише цей закон. Тому лікарі не будуть здійснювати антигуманне "лікування", яке суперечить їхній професійній етиці", - підсумувала Супрун.

Нагадаємо, поштовхом до прийняття закону стало вбивство 11-річної Даші Лук'яненко під Одесою. Зокрема, голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що основною версією вбивства дівчинки є вбивство на сексуальному грунті.