Верховна Рада відправила на доопрацювання проєкт закону №3651 про упорядкування діяльності й організації органів державної влади та органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням нових районів.
За прийняття законопроекту у першому читанні проголосували 212 депутатів з 226 необхідних, тож документ відправили у профільний комітет на доопрацювання. Таке рішення підтримали 232 народні обранці.
«Проектом закону пропонується врегулювати питання здійснення реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Україні у разі утворення та ліквідації районів», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Його автори наголошують, що на сьогодні немає правових механізмів врегулювання питань правонаступництва майна, майнових прав, зобов’язань цих органів у разі укрупнення районів.
До того ж, під час впровадження адміністративно-територіальної реформи важливо забезпечити безперервність виконання завдань та повноважень держави, місцевого самоврядування.
Законпроєкт уповноважує уряд утворювати та ліквідовувати місцеві державні адміністрації. А також врегульовує питання щодо:
- призначення виборів старост у територіальних громадах, території яких затверджені урядом;
- правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад районів, ліквідованих Верховною Радою;
- завершення повноважень та правонаступництва органів місцевого самоврядування в разі затвердження територій ОТГ за рішення Кабміну.
І визначає деякі особливості, серед яких:
- особливості державної реєстрації органів місцевого самоврядування в умовах зміни адміністративно-територіального устрою;
- особливості найменування адміністративно-територіальних одиниць.
Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада прийняла постанову №3650 про ліквідацію та створення районів. В рамках адмінстративно-територіальної реформи в Україні були ліквідовані 490 районів, замість них створили 136 нових.
Докладніше про перерозподіл повноважень на місцевому рівні читайте в статті Юрія Ганущака «Чому не потрібні районні ради? Відповіді для уповноважених» у ZN.UA.