Українські атомники нагороджені російськими медалями
По закінченню третього щорічного семінару-наради «Розвиток атомної енергетики - фактор сталого розвитку міждержавного співробітництва», що пройшов 19-22 жовтня, були вручені ювілейні медалі «65 років атомної галузі Росії» представникам Росії, України та Вірменії.
По закінченню третього щорічного семінару-наради «Розвиток атомної енергетики - фактор сталого розвитку міждержавного співробітництва», що пройшов 19-22 жовтня, були вручені ювілейні медалі «65 років атомної галузі Росії» представникам Росії, України та Вірменії.Медалі вручав перший віце-президент ВАТ «ТВЕЛ» Володимир Рождественський, який зазначив, що нагороджуються особи, «що проявили особливу увагу і всебічну підтримку інтеграційних процесів в ядерно-енергетичних і промислових комплексах трьох країн - Вірменії, Росії та України».
Медалями з української сторони нагороджені президент НАНУ Борис Патон, академік-секретар відділення ядерної фізики та енергетики НАНУ Іван Неклюдов, заступник міністра палива і енергетики України Наталія Шумкова, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, перший віце-президент НАЕК «Енергоатом» Іван Фольтов, голова Державного комітету ядерного регулювання України Олена Миколайчук, генеральний директор концерну «Ядерне паливо» Тетяна Амосова.
Нагадаємо, міністерство палива і енергетики України не підтримало ідею створення спільного україно-бразильського підприємства в сфері ізотопного збагачення урану, повідомило джерело «Дзеркала тижня».
Зокрема, в рамках підготовки офіційного візиту президента Бразилії Україну відвідав керівник Національної комісії Бразилії з атомної енергії Одаір Гонсалес. Він провів низку зустрічей, в тому числі з керівниками Мінпаливенерго України. Бразильська сторона сподівалася, що буде підписаний меморандум з Мінпаливенерго України про наміри співробітництва у сфері ізотопного збагачення урану шляхом створення спільного підприємства.
Однак джерело, яке було присутнім при переговорах, повідомило, що представники Мінпаливенерго практично прямо заявили бразильській делегації, що з цього питання будуть співпрацювати лише з Росією.
Детальніше про україно-російських відносинах в ядерній сфері читайте в статті Ольги Кошарної «Все йде за планом. Російським».