UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські дипломати попросили французький канал зняти з ефіру фільм про Майдан

Фільм дає хибне уявлення про ситуацію в Україні, вважають у посольстві.

Посольство України в 3звернулося до ради директорів французького телеканалу Canal+ з проханням скасувати показ фільму "Маски революції", що розповідає про події на Майдані Незалежності в лютому 2014 року. Canal+ запланував показ фільму на 1 лютого.

Як пише Deutsche Welle, відповідну заяву опубліковано на сторінці українського посольства у Facebook.

Наголошується, що фільм режисера Поля Морейри "дає хибне уявлення про ситуацію в Україні". У посольстві вважають, що інтерпретація авторами кінострічки подій в Україні є "солодкою музикою для вух прихильників теорії змови і проросійських пропагандистів".

У заяві йдеться, що "Маски революції" є "памфлетом", який створено "у найгірших традиціях дезінформації" і використовує "примітивні методи маніпулятивної журналістики, у тому числі - маніпулювання коментарями, спотворені перекази і вигадані факти".

"Намагатися пояснити події в Україні діями США - не тільки нечесно, але і абсолютно нешанобливо по відношенню до наших громадян, загиблим в центрі Києва при захисті демократичних сподівань своєї країни", - вказується в опублікованому документі.

Читайте також: Фільм про Майдан "Зима у вогні" переміг на міжнародному кінофестивалі

В анотації, опублікованій на сайті Canal+, говориться, що фільм являє собою спеціальне розслідування, а глядачеві належить дізнатися про "вкрай праві угруповання, підтримувані Вашингтоном" і про "масове вбивство в Одесі, вчинене українськими націоналістами".

"Пол Морейра знімає маски із сучасною України в рамках розслідування на тлі нової холодної війни між Сходом і Заходом", - йдеться в анотації.

Примітно, що керівництво Canal+ поки не відреагувало на звернення української сторони.

14 січня було названо номінантів на отримання премії "Оскар". Український фільм "Зима у вогні", що розповідає про події Евромайдана, номіновано у категорії "Кращий документальний фільм".

Напередодні посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Пайетт заявив, що здобути перемогу в гібридній інформаційній війні з Російською Федерацією Україні допоможе реальна боротьба з корупцією, а також чесна журналістика. Створення ж "фабрики тролів" для просування в соцмережах повідомлень від т. зв. "Міністерства правди" є помилковим рішенням для України.

Раніше в Держдепі США заявили, що керівництво Російської Федерації щорічно виділяє 1,4 мільярда доларів на роботу складної системи пропаганди, яка подає бачення Кремля на світові події на 30-ти мовах.