Незважаючи на те, що тактика озброєння терористів, які воюють проти свого противника, далеко не нова, у військовому та військово-технічному планах нинішня ситуація в Донбасі по-своєму унікальна і безпрецедентна. Українсько-російський конфлікт відрізняє від всіх інших масштабне введення Росією військової техніки в різних формах при повному запереченні такого введення.
Про це в статті для DT.UA пише Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.
Горбулін перераховує чинники, які сприяли "вдалій" анексії території Криму Росією:
- ослаблення центральної влади та часткове "безвладдя" на тлі зміни влади;
- зростання суперечностей (а швидше - актуалізація вже наявних) між Центром і регіонами;
- незадовільний психологічний і матеріально-технічний стан українських безпекових структур;
- антагонізм між різними силовими структурами;
- особливо активна інформаційно-пропагандистська робота Росії саме в Криму протягом усіх років незалежності України.
"Все це зумовило якщо не ідеальні, то дуже близькі до них умови проведення спеціальної операції з анексії Криму. Однак уже в подіях, які розгорталися в регіонах Східної України, значна кількість цих умов не виконувалася, що примусило Росію перейти до формату традиційного військового вторгнення", - пише радник президента.
Російська "військово-кримінальна" кампанія, що пройшла у Криму майже безкровно, на сході України перетворилася на справжню трагедію. Спроба повторити кримський успіх захлинулася в повномасштабному збройному протистоянні. Відповідно, Росія змушена повертатися до класичних сценаріїв "заморожених конфліктів" на кшталт карабахського або придністровського, зазначає автор.
Детальніше читайте у статті Володимира Горбуліна для DT.UA "Гібридна війна" як ключовий інструмент російської геостратегії реваншу.