Після підписання асоціації з Європейським Союзом Україна впродовж десяти років повинна впровадити близько 400 регламентів і директив ЄС. Про це повідомила міністр юстиції України Олена Лукаш, передає прес-служба Мін'юсту.
"В цілому йдеться про імплементацію та практичне впровадження близько 400 регламентів і директив ЄС, інших актів ЄС, а також інші зміни законодавства на вимогу ЄС. Тобто у Вільнюсі відбудеться початок довгострокової, розрахованої на десять років, роботи щодо впровадження європейських вимог і стандартів", - сказала вона.
Лукаш зазначила, що зараз уряд України розробляє нормативно-правові акти, які можна буде впроваджувати вже після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
"Тому що насправді перед його остаточною ратифікацією усіма парламентами країн-учасників ЄС буде так звана фаза тимчасового застосування. Так, майже всі торгові питання почнуть діяти одразу після того, як ратифікаційний документ від України отримає спеціальний депозитарій в Європейському Союзі, і будуть діяти тимчасово, до повної ратифікації угоди всіма країнами ЄС. Тимчасово, це може звучить не дуже добре, але практично означає - в повному обсязі. І терміни прописані дуже чітко, від двох до п'яти років, за багатьма напрямками, за більшістю напрямків", - сказала Лукаш. !zn
Читайте також:
Уряд прийняв рішення про перехід України на паливні стандарти Євро-3, Євро-4, Євро-5
Азаров пообіцяв зниження цін після асоціації з ЄС
S&P напророкувало Україні короткострокові негативні наслідки реакції Росії на асоціацію