В Україні зберігається напруга, відколи президентом США став 3, оскільки Київ намагається зрозуміти, що для нього буде означати це президенство. З певної точки зору, це виправдано.
В одному з нещодавніх репортажів йшлося про те, що Україна намагалася допомогти кампанії Гіларі Клінтон, і тому зараз вона постала перед певними труднощами. Але вважати, що Трамп озлобився на Україну, недалекоглядно.
Про це в статті для USNews написав екс-голова Адміністрації президента України і депутат "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін. Він наголошує, що така точка зору применшує здатність Києва вести власний курс.
"Колишній посол США в Москві Майкл Макфол написав у твітер 9 листопада, що Україна стала тим, хто найбільше програв у американській президентській гонці. Але я не погоджуся: найбільше у цій зміні адміністрацій у США програли ті уряди у світі, які вважали, що Америка вирішить їхні проблеми за них", -пише Льовчокін.
Політик вважає, що Україні не потрібно панікувати через адміністрацію Трампа, а лише "тим політикам, які хотіли отримати вигоду від результатів американських виборів". На його думку, найкраща стратегія для України - це "позбутися міфу про зовнішній контроль, а також від популізму, який подають як патріотизм", і почати відстоювати власні інтереси.
Льовочкін натякнув, що саме Київ затягує з завершенням війни в Донбасі і при цьому лише імітує реформи. Тому він вважає, що Україні, перед усім, потрібно добитися миру і провести необхідні зміни, щоб відновити зростання економіки.
"Зрештою, час змінити підхід до національної безпеки і зовнішньої політики. В еру Америки Трампа країни, які стали джерелом незкінченних проблем, навряд чи доб'ються бажаної уваги, як насуплені діти, які тупотять ногами. Таку поведінку, найвірогідніше, Америка проігнорує через зосередженість на власних інтересах. Тому час подумати про Україну не як про джерело проблем на міжнародній сцені, а як місце рішень", - вважає Льовочкін.
Він додає, що першим кроком на зустріч такій новій реальності буде "досягти миру з собою і сусідами".
Нагадаємо, що Льовочкін не перший діяч з України, який написав статтю в американській пресі останнім часом. 29 грудня в розділі "думки" видання The Wall Street Journal була оприлюднена стаття Віктора Пінчука, в якій пропонується тимчасово виключити членство в ЄС із заявлених цілей України на найближче майбутнє і визнати, що Україна не вступить до НАТО в найближчій або середньостроковій перспективі. На його думку, Україні необхідно 15-20 років, щоб претендувати на повернення Криму.
Після цього СБУ почало перевірку на "антидержавність" висловлювання Пінчука. Сам мільярдер Пінчук пояснив свою статтю в Wall Street Journal тим, що "оригінальний текст скоротили".