UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці скептично оцінили закон про особливий статус частини Донбасу

Більшість українців упевнені, що закони про особливий статус та про амністію не зможуть забезпечити мир на сході України.

Три чверті громадян України (75%) знають про те, що Верховна Рада прийняла закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Чверть опитаних не знайомі з цим фактом. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного компанією GfK Ukraine.

Свою підтримку цьому закону висловили 38,6% респондентів, тоді як 43,6% не підтримують його прийняття. Одночасно 17,8% опитаних не змогли висловити своє ставлення.

Про прийняття Верховною Радою закону про амністію (звільнення від відповідальності) учасників незаконних збройних формувань в Донецькій і Луганській областях в цілому знають 70% респондентів, не знають - 29%. Ця подія знайшла підтримку у третини опитаних (35,5%), тоді як більше половини (57,3%) не схвалюють прийняття закону про амністію, а ще 7% не змогли висловити своє ставлення.

Дві третини респондентів (67%) негативно ставляться до того, що ці два закони були проголосовані у Верховній Раді в таємному режимі. Тільки 10% підтримали такий формат голосування. Одночасно 19,5% опитаних відповіли, що їм байдуже, в якому режимі прийняли ці закони.

Більшість респондентів (62%) вважають, що ухвалення законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей і амністію учасників незаконних збройних формувань не зможе забезпечити мир на сході України. В позитивний результат цих політичних рішень вірять 31,6% опитаних.

Ініціативу про негайне скасування законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей і про амністію учасників незаконних збройних формувань підтримують 34% респондентів, 55% не підтримують цю ініціативу. 11% опитаних не змогли висловити своє ставлення.

Опитування проводилося GfK Ukraine на замовлення громадської організації фонд "Відкрита політика" протягом 19-21 вересня серед 800 респондентів. Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю (дзвінки на мобільні номери). Максимальна похибка - 3,5%. !zn