Українців завжди об'єднувала зовнішня загроза. Те, що сталося в Керченській протоці, мало мобілізувати суспільство, але, за відчуттями, питання про запровадження воєнного стану, навпаки, його роз'єднало, тому що загрозу не сприйняли всерйоз.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Євген Головаха, заступник директора Інституту соціології.
"Я би сказав, українці її ще не розуміють і недооцінюють. Анексія Азовського моря - другий крок Росії на шляху війни з Україною. Першим була анексія Криму й окупація частини Донбасу. Це суперечить усім міжнародним нормам і законам, але Росія зробила цей дуже серйозний крок принципово і нарветься на конфронтацію із Заходом, яка, вважаю, їй зовсім не на користь, - зазначає соціолог. - Безумовно, недовіра до влади зіграла свою роль. Саме тому загрозу й недооцінюють. Адже народ не обдуриш. Влада, яка на хвилі такої довіри не відмовилася від своєї елітарної ненаситності, яка не продемонструвала аскези й нових принципів ставлення до людей, закономірно несе на собі всі гріхи п'ятиріччя".
Заступник директора Інституту соціології вважає, що зараз головне чесно провести вибори, при чому все одно, якою буде нова влада. В нинішніх умовах жодна влада не зможе поводитися по-іншому, адже Україну загнали в кут.
Детальніше про стан українського суспільства читайте в матеріалі Алли Котляр "У новий осьовий час..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".