UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна утрималася при голосуванні за резолюцію щодо вбивств демонстрантів в Сирії

У п'ятницю, 29 квітня, в Женеві Рада з прав людини ООН провела спеціальну сесію по Сирії. На ній була прийнята резолюція, яка засуджує застосування вогнепальної зброї та інших актів насильства до мирних демонстрантів в цій країні, повідомляє центр новин ООН.

Резолюцію підтримали 26 членів ради. Дев'ять проголосували «проти» і сім «утрималися». Серед тих, хто проголосував проти - Росія і Китай. Серед тих, що утрималися - Україна.

У резолюції міститься рішуча вимога до сирійської влади негайно припинити насильство до мирних демонстрантів і інші порушення прав людини. Резолюція нагадує Дамаску про необхідність забезпечення прав на свободу вираження поглядів та мирні зібрання.
Члени ради прийняли рішення направити до Сирії спеціальну комісію ООН для розслідування грубих порушень прав людини, в тому числі з'ясування обставин загибелі людей. Голові ради доручено сформувати її склад.
Рада з прав людини настійно закликав сірійську владу негайно звільнити всіх політичних ув'язнених, а також провести неупереджене розслідування трагічних подій, пов'язаних із загибеллю людей.
Виступаючи на спеціальній сесії, заступник верховного комісара ООН з прав людини Гюн Ва Кан повідомила, що в Сирії цілі міста знаходяться в облозі. Війська обстрілюють густонаселені райони з танків. У ході антиурядових демонстрацій більше 450 людей було вбито і тисячі отримали поранення.
Рада з прав людини - правозахисна установа в системі ООН, заснована в 2006 році і яка прийшла на зміну Комісії з прав людини. Членами Ради є держави-члени ООН, обрані Генеральною асамблеєю. Члени Генеральної Асамблеї обирають членів, які займають 47 місць. Термін повноважень кожного члена становить три роки, і жоден з членів не може займати його довше двох термінів поспіль. Україна в травні 2008 року стала членом ради вдруге.