Україна попросила підтримки в Швеції щодо положення про європейську перспективу
Офіційний Київ звернувся з проханням до Швеції підтримати його щодо Угоди про асоціацію положення про європейську перспективу України та відкриття ринків ЄС у рамках всеоб’ятної зони вільної торгівлі. Про це в середу, 20 жовтня, повідомили ЗМІ з посиланням на Департамент інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.
Офіційний Київ звернувся з проханням до Швеції підтримати його щодо Угоди про асоціацію положення про європейську перспективу України та відкриття ринків ЄС у рамках всеоб’ятної зони вільної торгівлі. Про це в середу, 20 жовтня, повідомили ЗМІ з посиланням на Департамент інформаційної політики Міністерства закордонних справ України. Згідно з повідомленнями, це питання було піднято на зустрічі в Стокгольмі, в якій брали участь заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко, міністр торгівлі Швеції Єва Берлінг, Державний секретар з міжнародного співробітництва в цілях розвитку Іоаким Стюмне й керівник Європейського Департаменту Шведського агентства міжнародного розвитку Улла Андрен.
Про підтримку Швецією реформ Україна говорили на зустрічі з Державним секретарем з міжнародного співробітництва в цілях розвитку Іоакимом Стюмне. Основним контекстом переговорів стала реалізація Стратегії співробітництва Швеції з Україною з метою розвитку на період до 2013 року, в рамках якого передбачено надання технічної допомоги Україні в розмірі в середньому 25 мільйонів доларів США щорічно. Обидві сторони зійшлися на думці, що потрібно прискорювати темпи роботи над проектом Угоди між урядом України та урядом Швеції про співробітництво з метою розвитку й підписати її вже найближчим часом.
Віктор Майко також провів зустріч з керівником Європейського Департаменту Шведського агентства міжнародного розвитку Улла Андрен. Під час бесіди сторони висловили свої думки щодо подальшої взаємодії обох країн у питанні європейської інтеграції України. Сторони визнали, що необхідно реалізувати спільні проекти з питань демократичного врядування, ефективного використання природних ресурсів й охорони навколишнього середовища, які підтримує шведська сторона.