"Ми розуміємо ту стурбованість, яку Європейський союз висловлює щодо стану демократії у Білорусі. Ми це доносили до наших білоруських партнерів. При цьому, безумовно, Україна, яка не є кандидатом на членство в ЄС, не зобов'язана в усьому солідаризуватися з Європейським союзом", - зазначив він.
За словами О.Волошина, в України окремі особливості співпраці з Білоруссю, величезний обсяг торгово-економічної взаємодії, між країнами давня історія, "це наш сусід і близький нам народ".
Він зазначив, що все це ставить Україну в природне положення країни, зацікавленої в посередництві між ЄС і Білоруссю. "Ми вважаємо, що будь-яка ізоляція Білорусі буде контрпродуктивною. Ми сподіваємося, що білоруське керівництво проявить добру волю помиритися з ЄС, і Україна в цьому всіляко готова допомагати. Зрештою, Білорусь і ЄС - сусіди, вони не можуть не спілкуватися один з одним", - заявив він.
Дипломат також зазначив, що сама Україна заслуговує окремого і особливого формату співробітництва з ЄС. "На цьому тлі будь-які форми співробітництва, які передбачають становлення нас в один ряд з такими країнами, як Вірменія, Грузія, Азербайджан, які мають набагато більш примарні перспективи вступу до Європейського Союзу, сприймаються нами дуже стримано. Насправді, для нас набагато важливіше - пряме співробітництво з Європейським парламентом, взаємодія з фракціями в ньому. Тому ЄВРОНЕСТ - це структура, яка для нас має допоміжне значення", - зазначив дипломат.
Між тим євроінтеграційні успіхи Молдови О.Волошин оцінює зовсім не так оптимістично, як європейські колеги. "У нас ніякого змагання з Молдовою немає. Настільки незрівнянні наші потенціали, що навіть смішно говорити про конкуренцію", - сказав він.