Україна і Росія завершили переговори з делімітації морських кордонів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці.
Відповідну спільну заяву підписали президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін за підсумками 5-го засідання міждержавної комісії в Лівадії (Ялта, Крим) у четвер, 12 липня, повідомляє прес-служба президента.
Відповідно до заяви, сторони вважають важливим провести делімітацію кордонів "в дусі дружби, добросусідства і стратегічного партнерства, з урахуванням законних інтересів обох держав".
"У цьому зв'язку сторони виходять з доцільності після досягнення згоди зі всіх згаданих просторів укласти відповідну двосторонню угоду", - йдеться в повідомленні.
Важливим пунктом угоди є домовленість створити українсько-російську корпорацію, яка буде керувати судноплавною артерією Азово-Керченської акваторії і Керч-Єнікальського каналу зокрема.
Українська сторона вважає прийнятними пропозиції Росії по азово-керченському кордоні
Крім того, президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін підписали декларацію про зміст російсько-українського стратегічного партнерства.
Нагадаємо, ZN.UA ще в лютому цього року повідомляло, що українська сторона вважає прийнятними пропозиції Росії по азово-керченському кордону. Координати лінії кордону, запропоновані Москвою, лише трохи відрізняються від української версії.
Напередодні українські ЗМІ повідомили, що в результаті делімітації на українській території залишиться острів Тузла і судноплавний Керч-Єнікальський канал. В Азовському морі, між тим, сторони пішли на компроміс - підсумкова лінія кордону буде проведена між запитними позиціями України та Росії.
Як відомо, протягом переговорів українська сторона наполягала на збереженні в Керченській протоці кордону з Росією, що існував за часів Радянського Союзу, але висловлювала готовність піти на компроміс у господарських питаннях.
Глава МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона запропонувала провести кордон по акваторії Керченської протоки у відповідності з тими рубежами, які були зафіксовані ще на радянських картах і які визначали адміністративний кордон між Українською РСР і РРФСР за радянських часів. Водночас Київ у ході переговорів не відмовлявся від ідеї спільної експлуатації даного каналу на паритетній основі.
У свою чергу Росію такий підхід не влаштовував, і позиція Москви зводилася до того, що адміністративний кордон існував на картах лише візуально, і цей поділ не мав за собою ніякої юридичної основи.
Звучали в ході переговорів також і ідеї щодо розділу Керченської протоки на так звані "зони відповідальності". !zn
Читайте також:
Україна зробила ряд поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря
Київ і Москва не виключає будівництва тунелю під Керченською протокою
Українська сторона вважає прийнятною пропозицію Росії по азово-керченському кордоні
Київ і Москва домовилися про параметри кордону в Азовському морі