UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна звернеться до ООН та ЄС щодо розгортання миротворчої місії - рішення РНБО

Україна пропонує, щоб миротворці стояли як вздовж лінії зіткнення в Донбасі, так і вздовж неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону.

Рада національної безпеки і оборони України схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій з підтримання миру та безпеки на території України.

"Було розглянуто питання та ухвалено рішення звернутися до ООН та ЄС щодо розгортання на території України операцій з підтримання миру та безпеки", - повідомив журналістам секретар РНБО Олександр Турчинов за підсумками засідання ради в середу, передає "Інтерфакс-Україна".

МЗС України підготує звернення і Верховна Рада України підтримає таке рішення з приводу звернення до ООН та ЄС щодо введення миротворчих контингентів в Україні, повідомив Турчинов.

За його словами, миротворці повинні стояти як уздовж лінії зіткнення на Донбасі, так і вздовж неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону.

Раніше на засіданні РНБО Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.

"Впевнений в тому, що це буде найбільш ефективною і найбільш оптимальної гарантією безпеки ситуації, яка склалася, коли миру не дотримуються ні Росія, ні ті, хто її підтримує", - зазначив Порошенко.

Кілька днів тому постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв в бесіді з ZN.UA заявив, що питання про направлення миротворців у Донбас не обговорюється ані в кулуарах ООН, ані на її Генасамблеї, ані на Раді Безпеки: "Немає ніякого обговорення питання про введення миротворців в нашу країну".

Раніше Порошенко виступив проти введення миротворчого контингенту на територію України, оскільки це займе дуже багато часу. За словами президента України, для встановлення миру в Донбасі достатньо закрити кордон з РФ і вивести російські війська.

В ООН назвали дві умови для надсилання миротворчих сил в Україну. "Обов'язково потрібен відповідний запит від країни, а також мандат, затверджений Радою безпеки. Поки що ні того, ні іншого на даний момент немає", - заявив заступник офіційного представника генсекретаря ООН Фархен Хак.