UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна запропонувала Росії з 19 січня припинити вогонь в Донбасі

У МЗС висловили впевненість, що підписання Мінських домовленостей забезпечить припинення вогню і убезпечить мирне населення від обстрілу бойовиків

Україна в черговий раз звернулася до Російської Федерації з пропозицією підписати графік імплементації 3 в редакції від 13 листопада 2014 року і забезпечити припинення вогню з 19 січня. Про це йдеться в заяві МЗС України.

У зовнішньополітичному відомстві роз'яснили, що 13 листопада 2014 представники України і Росії підписали робочий документ, який передбачав чіткий графік імплементації положень Мінського меморандуму, зокрема, в частині забезпечення двостороннього припинення вогню, відводу важких озброєнь і повернення на лінію розмежування.

"Російська сторона відкликала свій підпис з-під цього документа. Сьогодні Україна в черговий раз звернулася до Російської Федерації з пропозицією підписати графік імплементації Мінських домовленостей саме в редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня", - підкреслили в МЗС.

"Переконані, що це дозволить негайно припинити вогонь і захистити мирне населення регіону від обстрілу бойовиків, чим вони займаються чотири останніх місяці. Початок неухильного виконання цього документа створить необхідні передумови для проведення найближчим часом консультацій тристоронньої контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії, а в подальшому - саміту глав цих держав і урядів в Астані. Вимагаємо, щоб нарешті цей план був виконаний", - йдеться в заяві.

Читайте також: Генсек НАТО побачив ознаки розрядки напруженості в Донбасі

Українська сторона, заявили в МЗС, готова брати участь у консультаціях тристоронньої контактної групи з підписантами Мінських угод у будь-який час, що було продемонстровано під час скайп-конференцій 19 грудня 2014 і 9 січня 2015 року, а також останньої зустрічі контактної групи в Мінську 24 грудня 2014.

Також у МЗС зазначили, що президент Російської Федерації неодноразово підтверджував свою прихильність імплементації Мінських домовленостей в повному обсязі і без винятків. Така позиція була озвучена в тому числі в ході багатосторонньої зустрічі на вищому рівні в Мілані.

"Останні два місяці бойовики безперервно штурмують Донецький аеропорт, в якому постійно знаходяться українські "кіборги". Тому байки про "взяття аеропорту" просимо залишити для внутрішньої пропаганди. Україна неухильно дотримується всіх пунктів Мінських угод і вимагає цього від Росії", - підкреслили в МЗС.

Читайте також: Лавров звинуватив Україну в підготовці силової операції в Донбасі

Напередодні Міністерство закордонних справ Росії повідомило про відсутність відповіді президента України Петра Порошенка на пропозицію президента Росії Володимира Путіна про відведення важкої артилерії від лінії зіткнення в Донбасі.

Наголошується, що російська сторона виступила за те, щоб терміново почати відводити важкі озброєння від лінії зіткнення у відповідності з її проходженням відповідно координатами, на яких наполягає українська сторона.

Крім того, у заяві йдеться, що аеропорт міста Донецьк згідно мінських домовленостей повинен бути переданий під контроль ополченців.