UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна закрила представництво при СНД - Лебедєв

Зараз організація контактує з державою через посольство в Мінську.

Представництво України при статутних органах Співдружності Незалежних Держав у серпні припинило свою роботу. Про це заявив голова Виконавчого комітету - виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв, додавши, що організація продовжує контактувати з країною.

"Ми з жалем констатуємо, що в серпні було закрито представництво України при статутних органах Співдружності", - сказав Лебедєв журналістам у вівторок у Мінську.

Він додав, що контакти співдружності з Україною тепер здійснюються через посольство України в Республіці Білорусь, де для цих цілей "виділений спеціальний співробітник".

"Я в цьому нічого трагічного не бачу, тому що у нас десять років тому така ситуація була", - зазначив Лебедєв, коментуючи факт закриття представництва.

За його словами, тоді радник одного з посольств поєднував свою діяльність в дипмісії з представленням інтересів своєї країни при статутних органах СНД.

"Я все-таки сподіваюся, що Україна збереже свою присутність в Співдружності", - додав представник СНД.

При цьому він заявив, що Україні буде направлено запрошення для участі в засіданні ради глав урядів СНД, яке пройде в Астані 2 листопада.

"Україна не вийшла зі складу Співдружності, вона де-юре залишається державою учасником, тому ми всі документи їй направляємо та запрошення", - зазначив Лебедєв.

Нагадаємо, в травні президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України в роботі статутних органів Співдружності Незалежних Держав (СНД).

1993 року Україна не підписала Статут СНД, тому де-юре не є державою-членом співтовариства, але має статус держави-засновника і держави-учасника СНД. Починаючи з квітня 2014 року співпрацю України в рамках СНД зведено до мінімуму. Україна вийшла з низки багатосторонніх угод у рамках СНД і призупинила членство в багатьох органах галузевого співробітництва.

Раніше Петро Порошенко також заявив про те, що Верховна Рада має прийняти рішення про одностороннє припинення дії низки положень договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ. Однак близько 30 міжнародних договорів, укладених в рамках СНД, представляють для України особливий інтерес. В їх числі не тільки угоду про зону вільної торгівлі. Це також і угоду про координаційні органи залізничного транспорту, меморандум про співробітництво у сфері міжнародних транспортних коридорів, угода про порядок вирішення спорів та інше.

Детальніше про вихід України з Договору про дружбу з РФ читайте в матеріалі Олени Зеркаль і Тараса Качки "Великий договір" - нюанси вирішують усе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".