Міністерство юстиції оприлюднило Третій додатковий звіт про виконання Україною рекомендацій, наданих Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO) за результатами спільних Першого та Другого раундів оцінювання нашої країни.
Як наголошується у звіті, з 13 раніше наданих рекомендацій Україна задовільно виконала 2 рекомендації, частково виконала 10 рекомендацій і не виконала 1 рекомендацію.
Звіт складений з урахуванням останньої інформації, наданої українськими органами державної влади. У контексті висловлених зауважень GRECO настійно просить українську владу "вжити рішучих дій з метою реалізації невиконаних рекомендацій", зокрема, прийняти відповідні законопроекти, які зараз знаходяться на розгляді у Верховній Раді.
- У Раді Європи вважають, що Україна погано бореться з корупцією
Так, як цитує звіт прес-служба Мін'юсту, GRECO відзначає ухвалення Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки і прогрес з низки питань: прийняття Закону "Про правила етичної поведінки", положення про врегулювання конфлікту інтересів державних посадових осіб та запровадження систематичної програми тренінгів для державних службовців. У звіті також зазначено позитивні ініціативи з метою виконання певних рекомендацій, зокрема, в частині перегляду системи адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення та введення в кілька галузевих законів і статутів положень про захист інформаторів.
Продовження цих ініціатив і доповнення їх необхідними заходами, на думку GRECO, дозволить забезпечити виконання більшої кількості рекомендацій.
У той же час GRECO висловлює стурбованість з приводу того, що в Україні досі не закріплена правова база для таких фундаментальних сфер, як система органів, реформа державного управління та процедура здійснення державних закупівель. На думку GRECO, надалі існує необхідність прийняття додаткових законодавчих актів щодо майна, набутого злочинним шляхом. GRECO також вважає, що Національний антикорупційний комітет повинен проводити більш ефективний моніторинг антикорупційної політики.
Текст Третього додаткового звіту мовою оригіналу і з українським перекладом опублікований на сайті Міністерства юстиції України у рубриці "Антикорупційні ініціативи".
Нагадаємо, що Третій додатковий звіт України про виконання рекомендацій, наданих експертами GRECO за результатами проведених спільних 1-го і 2-го раундів оцінювання, було заслухано та затверджено під час 59-го пленарного засідання GRECO, яке відбулося 18-22 березня 2013 року у Страсбурзі. !zn
Читайте також:
Азаров "однозначно не вірить", що в Україні високий рівень корупції (ВІДЕО)
Янукович створив Національний антикорупційний комітет і сам же його очолив