У поточному році офіційний Київ вийшов на новий формат річної національної програми співробітництва з НАТО, заявила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Цей документ презентує карту завдань, змін і реформ, які ми повинні зробити в контексті наближення до НАТО. Ми розуміємо, що ці завдання були визначені у річній програмі співпраці з НАТО, і дещо нам вдалося реалізувати успішно, дещо ні. Але кожен крок у цьому напрямку стає більш ефективним", - сказала вона в ході конференції "20-річчя особливого партнерства України і НАТО".
Климпуш-Цинцадзе зазначила, що річна програма на 2018 рік розробляється з урахуванням громадської думки і з залученням радників від країн-членів НАТО.
"Найбільшим стратегічним досягненням року є те, що ми остаточно оформили своє бачення цілей співробітництва з НАТО. Це закріплено в законодавстві: стратегічна мета України - досягти членства в Альянсі. Це концентрація суспільної підтримки політичних еліт", - додала вона.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".