UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна відновила поставки газу з Угорщини після місячної перерви

Україна імпортувала 2,5 млн куб. м газу з Угорщини за перший тиждень жовтня.

Україна відновила імпорт природного газу з Угорщини після місячної перерви, йдеться в повідомленні прес-служби оператора газотранспортної системи України, держкомпанії "Укртрансгаз".

У повідомленні сказано, що за перший тиждень жовтня Україна імпортувала 2,5 млн куб. м газу з Угорщини.

"Постачання природного газу по даному напрямку було відновлене 3 жовтня", - відзначають в прес-службі.

В "Укртрансгазі" додали, щодоби з території Угорщини в Україну надходить 0,5 млн куб. м газу при технічній можливості 16 млн кубометрів.

"Всього з початку року з території Угорщини в Україну надійшло 400 млн куб. м природного газу", - відзначили в "Укртрансгазі".

У свою чергу, оператор газотранспортної системи Угорщини, компанія FGSZ, поки не наводить даних про постачання газу в Україну.

Як відомо, за рік Україна наростила імпорт газу з Європи в 4 рази, який здійснюється, в основному, зі Словаччини, Угорщини та Польщі.

При цьому незважаючи на помітне збільшення поставок з середини вересня, з 1 жовтня Україна скоротила реверс газу з Європи втричі.

найближчим часом Україна готова почати купувати газ у Росії в рамках "зимового контракту", але не буде цього робити без останньої необхідної підпису російської сторони.

станом на 1 жовтня і Україна, і РФ стверджують, що інша сторона ще не підписала угоду. За словами джерел, "зимовий пакет" може заробити після зустрічі "нормандської четвірки".

Парафований "зимовий пакет" передбачає, що Україна направить $ 500 млн на закупівлю 2 млрд кубів газу безпосередньо у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища (ПСГ). У свою чергу Москва знизить ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх європейських країн (причому, ціна не може бути нижчою, ніж на європейському ринку - щоб Україна купувала газ безпосередньо, а не через реверс). Узгоджена ціна на російський газ для України з 1 жовтня і до кінця 2015 року, без урахування поправок на калорійність, становить $ 227 за тис. куб. м (з урахуванням - $ 232).

На сьогодні на рахунку "Нафтогазу" вже є $ 500 млн, які вдалося зібрати за рахунок власних резервів. В цілому пакет фінансування НАК для закупівлі "зимового" газу становить $ 1,3 млрд. Більше половини цих коштів - кредити, які Україні доведеться взяти ($ 300 у ЄБРР $ 500 у Світового банку), щоб зняти "стурбованості" ЄС і РФ про стабільності транзиту газу взимку.