UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна стурбована порушенням прав нацменшин у Росії

На сьогодні РФ так і не ратифікувала ключовий інструмент Ради Європи, який захищає лінгвістичні права меншин, а саме - Європейську хартію регіональних мов або мов меншин від 5 листопада 1992 року.

У Києві стурбовані порушенням прав національних меншин у Росії, заявляють у Міністерстві закордонних справ.

"В Україні викликає стурбованість не тільки збільшення проявів ксенофобії, антисемітизму та расизму в РФ, але й низький рівень захисту прав національних меншин, який ледь дотягує до загальновизнаних європейських стандартів у цій сфері", - повідомив на брифінгу у четвер, 27 березня директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Він зазначив, що цю стурбованість української сторони поділяють і провідні експертні органи Ради Європи, які регулярно моніторять різні аспекти захисту прав людини у країнах-членах Ради Європи.

Зокрема, за словами українського дипломата, минулого року Комітет міністрів Ради Європи затвердив доповідь щодо захисту прав нацменшин в РФ.

"Згідно з цим документом експерти висловили серйозну стурбованість у зв'язку з відсутністю у РФ комплексного законодавства щодо боротьби з дискримінацією, яка б охоплювала всі сфери життя і чітко визначала поняття дискримінації", - підкреслив Перебийніс.

Він також зазначив, що європейські експерти відзначили наявність нетерпимості та ворожнечі щодо "чужинців".

Також за інформацією МЗС, проблемною залишається у деяких регіонах РФ система реєстрації за місцем проживання і дискримінація у зв'язку з адміністративними бар'єрами, а іноді через корупцію та дискримінаційне ставлення співробітників правоохоронних органів.

"Вихідці з Кавказу та центральної Азії, а також роми зазнають вибіркових і невиправдано частих перевірок з боку поліції, в результаті чого є вразливими з точки зору корупції та інших порушень, у тому числі непропорційного застосування сили", - сказав Перебийніс.

Він звернув увагу на той факт, що на сьогоднішній день РФ так і не ратифікувала ключовий інструмент Ради Європи, який захищає лінгвістичні права меншин, а саме - Європейську хартію регіональних мов або мов меншин від 5 листопада 1992 року.

"Звинувачуючи у порушенні прав російськомовного населення України, яка не лише ратифікувала Європейську хартію регіональних мов і мов меншин у 2003 році, але вже і пройшла два цикли моніторингової процедури, передбаченої цим договірно-правовим інструментом, Росія вкотре демонструє подвійні стандарти щодо нашої держави", - підкреслив Перебийніс. !zn

Читайте також:

Росія запропонувала Польщі, Угорщині та Румунії поділити Україну

МЗС Росії дезінформує: у Вінниці люди в формі УПА пограбували потяг з Москви, відбираючи гроші і золоті прикраси

Україна стурбована зростанням проявів фашизму, ксенофобії та антисемітизму в Росії