UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна представила в ПА НАТО доповідь про зв'язки Кремля з "Талібаном" та ІДІЛ

Російські спецслужби вербують радикальних ісламістів у РФ і відправляють їх до Сирії воювати за "Ісламську державу".

Українська делегація в Парламентській Асамблеї НАТО презентувала доповідь про зв'язки Кремля з ісламістськими терористичними угрупованнями. Особливу увагу автори доповіді приділили підтримці, яку РФ надає "Ісламській державі", афганському "Талібану" і ліванській "Хезболлі", повідомила глава української делегації в ПА НАТО, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Ірина Фриз.

"Талібан" - тема окремої доповіді Парламентської Асамблеї, що виноситься на обговорення цієї сесії", - написала політик на своїй сторінці в Facebook у неділю, 18 листопада.

У доповіді наведено свідчення того, як РФ поставляє "Талібану" зброю, а російські спецслужби вербують радикальних ісламістів на території РФ і відправляють їх воювати за ІДІЛ, зокрема, організовуючи їх перекидання до Сирії.

Депутат нагадала, що ядро керівництво ІДІЛ складають колишні члени партії "Баас", яка була правлячою в Іраку часів режиму Саддама Хусейна, а також екс-офіцери іракської армії, котрі проходили курс підготовки в структурах КДБ СРСР.

"У доповіді - багато цікавих фактів, свідчень і доказів такого співробітництва... Ще в 1980-х роках за часів керівництва КДБ Юрієм Андроповим було реалзовано ідеяю використання ісламського тероризму проти країн західної цивілізації", - додала Фриз, уточнивши, що ця доповідь стала вже шостою доповіддю української делегації в ПА НАТО.

За її словами, керівники делегацій США, Канади, Британії, Франції, Німеччини та Іспанії констатували, що представлені українцями доповіді дуже важливі для розуміння агресивних дій Росії.

Раніше Ірина Фриз повідомила, що українська делегації в ПА НАТО представила доповіді про участь російських ПВК у бойових діях у Сирії та Донбасі. У доповідях, підготовленими Службою безпеки України та волонтерами проекту InformNapalm, вказані імена російських найманців, а також наведено факти і докази їх участі у бойових діях.

"Сьогодні російські ПВК застосовуються з метою зниження іміджевих ризиків для Кремля і його прихованої участі в силових акціях за межами Росії", - констатувала голова української делегації в ПА НАТО.