Україна засуджує ядерні випробування nf багаторазові запуски балістичних ракет Північною Кореєю і виступає за посилення міжнародного тиску на Пхеньян для повернення його у міжнародно-правове поле, заявив президент України Петро Порошенко під час виступу на 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку в середу, 20 вересня .
"Ми рішуче виступаємо за посилення заходів, спрямованих на припинення незаконної діяльності Пхеньяну", - цитує президента прес-служба глави держави.
Порошенко нагадав про добровільну ядерне роззброєння України в обмін на гарантії державного суверенітету та територіальної цілісності, грубо порушені Росією.
"В ім'я миру і в обмін на гарантії безпеки, Україна віддала свій третій за потужністю в світі ядерний арсенал. Двадцять років потому в Україну увірвався той, хто обіцяв поважати і, якщо необхідно, захищати державні кордони України", - зазначив президент України, додавши, що, незважаючи на це, Київ залишається прихильником глобального нерозповсюдження ядерної зброї.
"Саме тому ми суворо засуджуємо ядерні випробування і багаторазові запуски балістичних ракет, здійснені Північною Кореєю. Ми глибоко стурбовані постійним вилученням ресурсів, за рахунок першочергових людських потреб, для підживлення ядерного арсеналу Пхеньяну, в поєднанні з серйозними порушеннями прав людини", - підкреслив Порошенко.
Нагадаємо, 11 вересня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про посилення санкцій проти Північної Кореї у відповідь на ядерні випробування, проведені КНДР 3 вересня.
Проте вже вранці 15 вересня КНДР здійснила черговий ракетний запуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з району Пхеньяну, пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту у 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала у Тихий океан в двох тисячах км від мису Ерімо на острові Хоккайдо.
Державний секретар Рекс Тіллерсон закликав Росію та Китай чинити економічний тиск на Північну Корею, щоб запобігти подальшим випробування Пхеньяном ядерної зброї та засобів її доставки, а президент Дональд Трамп заявив про можливість знищення КНДР у разі загрози США і союзникам.