Видання New York Times у своїй статті на першій шпальті номеру за 14 серпня писало, що Україна могла передати ракетні технології КНДР. У матеріалі припускалося, що у ракетах Пхеньяна встановлені двигуни RD-250, які розробила Росія. Але при цьому, підозра у технологічному витоку чомусь впала на Україну, при цьому жодних доказів цього наведено не було.
Про це у відповіді американській газеті New York Times написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Як український міністр закордонних справ і вчений аерофізик, я хочу сказати, що моя країна не могла бути причетною до допомоги Північній Кореї з ракетною програмою", - зауважив він.
Клімкін нагадує, що виробничі лінії для таких типів ракет в Україні були демонтовані в 1992 році.
"Необхідні знання не можуть зберігатися лише в головах вчених-злодіїв. Інструкції викладені у складних посібних матеріалах, які замкнені в місцях під найвищого рівня охороною наших служб безпеки. Злочинці не просто не можуть отримати доступ до цих матеріалів, такі спроби не були б непомічені нашим урядом", - зауважив Клімкін.
При цьому він визнає, що навряд чи КНДР могла б досягти успіху без зовнішньої допомоги. Тому світова спільнота повинна об'єднатися і провести міжнародне розслідування, щоб з'ясувати, хто за це відповідальний.
Раніше повідомлялося, що ООН проведе розслідування ймовірних поставок Росією чи Україною ракетних двигунів КНДР. Старший науковий співробітник Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI) Симон Веземан пояснив, що спеціальні експерти відправляться в країни, яких підозрюють в порушенні санкцій ООН проти Північної Кореї, і все перевірять.