UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна направила в ЄСПЛ чотири позови проти Росії за репресії проти кримських татар

У четвер ПАРЄ ухвалила резолюцію, що засуджує репресії проти громадян України в окупованому Криму.

Київ чекає на рішення Європейського суду з прав людини по чотирьох звернень, що стосуються репресій проти кримських татар.

Про це міністр юстиції Павло Петренко повідомив в ефірі телепрограми "Право на владу" увечері в четвер, 21 квітня.

"Багато фактів порушення прав кримських татар уже лягли в основу чотирьох міждержавних скарг у ЄСПЛ. Там є розділи щодо їх зникнення, викрадень, вбивств, тортур. І на сьогодні це предмет розгляду ЄСПЛ. Відповідний висновок буде відображено в рішенні суду", – зазначив очыльник Мін'юсту.

Коментуючи резолюцію ПАРЄ, яка закликає Росію звільнити незаконно утримуваних українських громадян, Петренко підкреслив важливість дипломатичних механізмів для прогресу в цьому напрямку.

"Рішення ПАРЄ дуже важливе, але тут важливіший переговорний процес. Наше завдання, щоб максимальна кількість наших ув'язнених, у тому числі Надія Савченко, повернулися в Україну. І всі рішення, які підуть на користь цьому переговорному процесу, ми використовуватимемо. Але ми чітко розуміємо, що для цього необхідна добра воля тієї сторони, і тут потрібна спільна позиція політиків і дипломатів", – резюмував міністр.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення – кримські татари – перетворилися в об'єкт терору і фізичного насильства".