UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може звернутися в міжнародні суди в зв'язку з діями Росії в Криму

Питання відповідальності за ситуацію в Криму можна розглядати як в українських, так і в міжнародних судах.

Виконуючий обов'язки міністра закордонних справ України Андрій Дещиця припустив, що Україна може звернутися в міжнародні судові інстанції у зв'язку з діями Росії в Криму.

"Така можливість, звичайно ж, не виключена, адже хтось повинен понести відповідальність за те, що були порушені угоди, умови перебування ЧФ у Криму. І те, що робиться з мирним населенням - за це теж повинен хтось відповідати", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Дещиці, питання відповідальності за ситуацію в Криму можна розглядати як в українських, так і в міжнародних судах.

Крім того, в.о. міністра закордонних справ зазначив небезпеку збільшення гонки ядерних озброєнь серед держав після відмови Росії виконувати положення Будапештського меморандуму гарантій безпеки Україні.

"Крім порушення міжнародного права, це дає серйозну тріщину в питанні нерозповсюдження ядерної зброї. Тому що ті країни, які зараз розробляють ядерну зброю і яких світове співтовариство закликає зупинитися взамін на якісь гарантії, у них буде прекрасний аргумент сказати: "Подивіться, що Росія зробила з Україною, ні в які гарантії ми тепер не можемо вірити", - сказав Дещиця.

На його думку, не визнанням цього документа Росією "розкручується можлива гонка ядерних озброєнь у світі".

Дещиця зазначив, що Будапештський меморандум продовжує діяти, незважаючи на позицію Росії. "Для нас важливо, що є такий документ. Росія вважає його недійсним, але його не можна відразу списувати. Адже, по-перше, він має силу, навіть якщо РФ його не підтримує. Є інші країни - гаранти, які підписалися під цим меморандумом і вони віддані положеннями документа", - сказав дипломат.

Він також додав, що існує колосальна підтримка світового співтовариства територіальної цілісності України. "Якщо говорити про кількість, то я думаю, що практично 100% країн підтримують Україну, крім Сирії. У них, звичайно, різні підходи та різні форми підтримки, різна готовність підтримати, але на політичному рівні всі іноземні держави підтримують територіальну цілісність України. Це і такі впливові гравці на міжнародній арені, я вже не кажу про США та ЄС, як Китай, який чітко заявив свою позицію в цьому питанні", - підкреслив Дещиця. !zn

Читайте також:

Україна все ще сподівається на дипломатичний варіант врегулювання відносин з РФ

Глава українського Мзс Дещиця пообіцяв більше повноважень регіонам

Україна вважає незаконним референдум в Криму, але вимагає присутності міжнародних спостерігачів

Київ просить Москву не блокувати рішення міжнародних організацій про направлення спостерігачів в Крим