Європейський суд з прав людини звернувся до України з пропозицією виступити третьою стороною у справі про незаконне утримання української льотчиці та народного депутата Надії Савченко під вартою на території Російської Федерації.
Про це заявив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Борис Бабін, передає УНІАН.
Він підкреслив, якщо будь-яка особа самостійно подає заяву до ЄСПЛ, це не заважає Україні вступати у справу у якості третьої сторони.
"Наприклад, сьогодні у справі Надії Савченко, незаконно викраденої та укладеною Російською Федерацією, адвокати пані Савченко подали відповідну заяву індивідуально в Європейський суд з прав людини, але зараз суд звернувся до України з пропозицією вступити у справу третьою стороною. Він завжди так робить, коли мова йде про громадян і резидентів України. Ми погодилися з цим, і далі в цій справі ми будемо дійсно працювати в кчестве третьої сторони до тих пір, поки ми не виграємо його", - зазначив Бабін.
Урядовий уповноважений додав, що це чітка позиція України у будь-яких справах, що стосуються російської агресії і порушень в Росії прав українських громадян.
Як відомо, в незаконному утриманні Савченко Генпрокуратура України підозрює 7 росіян. Серед них два співробітника слідчого комітету росії РФ, троє суддів, чиновник МЗС РФ, а також громадянин Росії, який брав участь у затриманні Савченко та її транспортування через кордон.
Примітно, що активізація розслідування по справі народного депутата України Надії Савченко з боку ГПУ послідувала після публікації статті в "Дзеркалі Тижня. Україна", в якій нагадувалося, що прокуратура фактично забула про справи українських полонених в РФ, зокрема - Савченко і Сенцова.
Савченко була викрадена у зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ, де вона звинувачується у вбивстві двох російських журналістів у Донбасі, незважаючи на негативну реакцію міжнародної громадськості, де відзначають політичне підґрунтя справи.