Україна може припинити участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи у разі, якщо ця організація визнає повноваження російської делегації, не звертаючи увагу на нелегітимність виборів у Держдуму на території окупованого Росією Криму.
"Наша позиція дуже проста: якщо повноваження російської делегації, наприклад в ПАРЄ, будуть визнані, позитивно визнані, ми будемо розглядати різні варіанти - аж до того, щоб не брати участь у роботі ПАРЄ. Звичайно, я не можу це сказати народним депутатам України - це їхнє, так би мовити, суверенне рішення, - але я буду радити робити дуже радикальні кроки", - у понеділок міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, повідомляє Укрінформ.
За словами Клімкіна, вибори в Держдуму на території окупованого Криму за "визначенням не можуть бути легітимними".
"Всі російські вибори в Держдуму через проведення нелегітимних і нікчемних виборів на території тимчасово окупованого Криму - вони за визначенням не можуть бути легітимними. Тому у нас є питання щодо проведення цих виборів на території окупованого Криму, у нас є питання про те, яким чином будуть в майбутньому ставитися до Державної думи Росії, оскільки результати голосування за визначенням є спотвореними, і виникає питання про легітимність цієї Державної Думи", - зазначив міністр.
В інтерв'ю ТСН Клімкін сказав, що Україна також заборонила проведення виборів в Держдуму в диппредставництвах РФ на території України, керуючись міжнародним правом та власною юридичною позицією.
"Як за політичними ознаками, так і з точки зору міжнародного права, і з точки зору нашої юридичної позиції тут, - проведення виборів в диппредставництвах Росії позбавлене всякого як політичного, так і юридичного сенсу. По-перше, ми висловили рішучий протест проти проведення виборів у Криму. У нас є Віденська конвенція, дипломатичні консульства і установи повинні поважати і дотримуватись законів країни перебування. Що записано у нас в Конституції? Що Крим є частиною України", - сказав глава МЗС. Міністр зазначив, що є умови, за якими Україна дозволить проводити вибори в Держдуму в російських диппредставництвах на своїй території. Це можливо лише в тому випадку, якщо Росія скасує вибори в Криму, а у федеральних списках усунуть кандидатів, які представляють окупований півострів.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко закликав світову спільноту не визнавати вибори в російську Держдуму, що Москва має намір провести в тимчасово окупованому Криму, повідомила прес-служба глави держави за підсумками його зустрічі з послами країн G7 і Євросоюзу.
Раніше повідомлялося, що МЗС України висловив протест щодо проведення виборів у Держдуму РФ в Криму.
У суботу вранці, 10 вересня, Порошенко заявив, що проведення виборів у Держдуму на території України неможливо.