UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має готуватися до війни за Крим - думка

У разі війни між Росією і НАТО Україна ризикує стати полем бою, або лінією розмежування.

Нині вже немає жодних підстав для солодкої надії повернути Крим і закінчити війну з Росією тільки дипломатичними методами, посиленими економічними санкціями або, того примарніше, - коли режим Путіна впаде.

Сьогодні вже очевидно: час на ці самозаспокоювання вичерпано, міжнародний майданчик для переговорів по Криму не створено.

Про це пише в своїй статті власкор DT.UA в Автономній Республіці Крим Валентина Самар.

"Тому Україна має готуватися до війни за Крим. Хоча б тому, що до неї весь цей час посилено готувалася Росія, яка перетворила півострів на потужну військову базу, куди стягла все найсучасніше озброєння, яке мала", - йдеться в статті.

За даними експерта Фонду "Майдан закордонних справ" Андрія Клименка, що базуються на інформації з відкритих джерел, на початок 2016 р. кількість військовослужбовців РФ у Криму, порівняно з 2014 р., зросла майже вдвічі, танків і бойових броньованих машин - у 6,8, артилерійських систем - у 7,2, бойових літаків і вертольотів - у 2,2, підводних човнів - у 2 рази.

"До початку 2016 року стало безперечним, що створена за перші два роки окупації Криму межвидовая угруповання військ РФ здатна не тільки забезпечити захист Криму, але і наносити ракетні удари по наземних об'єктах не тільки материкової частини України, але і далі. - пише експерт у виданні Вlackseanews. - Ракети "Калібр-НК" кораблів Чорноморського флоту РФ здатні, як мінімум, досягати при стрільбі з району Севастополя цілей на території країн Балтії, Польщі, Чехії, Словаччини, Австрії, Румунії, Болгарії, Грузії, Вірменії та Азербайджану, Греції, включаючи острів Крит, всіх балканських країн, Туреччини, Кіпру, Сирії, Лівану, Ізраїлю, Ірану та Іраку, узбережжя Єгипту, півдня Італії".

"Розвідки і керівництво всіх перелічених країн, які потрапляють у радіус ураження російських ракет із Криму, а також США, Великої Британії, Франції, звичайно, про всі характеристики та стан цього "заліза" знають набагато більше. І дії у відповідь, зокрема й під час останнього саміту НАТО, готують і реалізують. Але у разі війни, умовно, "Росія & НАТО" Україна ризикує стати полем бою або лінією розмежування, чого ми щосили мусимо намагатися уникнути, доклавши максимум зусиль до якщо не запобігання, то максимального відтермінування години Х", - зазначає автор.

Нагадаємо, новий полковий комплект зенітної ракетної системи С-400 "Тріумф" буде в серпні направлений в Крим, повідомив начальник штабу - заступник командира 18-го зенітного ракетного полку 31-ї дивізії ППО Росії підполковник Євген Олейников.

Детальніше про питання повернення Криму читайте в статті Валентини Самар "П'ять причин, чому Україна повинна різко змінити політику щодо Криму" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".