UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна лишається пострадянською країною, і Гройсман це не змінить – BloombergView

Оглядач вважає, що відставка Яценюка була неминучою.

Коли Арсеній Яценюк оголошував про свою відставку минулої неділі, він заявив, що "пишається досягненнями" свого уряду, які будуть оцінені з часом.

"Може й так, але зараз він один з найбільш презренних українських чиновників, який не зміг зробити країну більш європейською і замість цього укладав угоди з олігархами і корумпованими бюрократами", - пише на сторінках Bloomberg Леонід Бершидський.

Він додає, що відставка Яценюка відкрила дорогу для Володимира Гройсмана - соратника президента Петра Порошенка. Але це ніяк не покращить управління Україною.

В цей же час, звільнення Яценюка було лише питанням часу. В лютому, він ледве утримався на своєму місці, коли парламент поставив питання про довіру до його уряду. Його партія, "Народний фронт", навіть не з'являється у останніх опитуваннях щодо прихильності виборців.

В часи керівництва Яценюка українська економіка перейшла від стрімкої рецесії до стагнації. Система оподаткування лишилася гнітючою, право власності – невизначеним, бюрократія – жадібною, а середній клас збіднів. Попри невелике зростання наприкінці минулого року, український сектор рітейлу продовжив скорочуватися в лютому 2016 року. Навряд чи це можна назвати результатами, яких чекали українці.

Порошенко, на думку оглядача, розумів, що Яценюк довго не протримається. Парламентська коаліція, на яку опирався його уряд, почала розпадатися минулого року, після того, як колишній президент Грузії і нинішній голова Одеської облради Михеіл Саакашвілі почав звинувачувати Яценюка і його оточення в корупції. Якби не вдалося сформувати нову коаліцію, тоді Порошенку довелося б розпустити парламент і оголосити вибори. А це не пішло б на користь ні його політичній партії, ні Україні взагалі, тому що виплата нових траншів МВФ були б заморожені на довгі місяці.

Читайте також: Порошенко подарував Гройсману червоні троянди на честь обрання на пост прем'єра

Оглядач нагадує, що в березні заступник Держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що "європейське майбутнє України під загрозою не так через зовнішні, як через внутрішніх ворогів". Вона також висловила сподівання, що цей рік стане "поворотним" для України і її лідери, чиновники і відомства почнуть нарешті працювати на інтереси українців.

"Однак це не те, що відбувається насправді. Порошенко дає чітко зрозуміти, що він випробує усі можливості утримати владу в своїх руках, перш ніж дозволить серйозним змінам відбутися. При усіх зовнішніх проявах демократії, Україна на чолі з Порошенком дедалі більше стає ще однією пострадянською країною, яку характеризують амбіції і жадібність її правителів", - пише оглядач.

Верховна Рада України 14 квітня прийняла відставку Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра іпризначила на цю посаду Володимира Гройсмана. Це рішення підтримали 257 депутатів. "Проти" проголосували - 50 депутатів, утрималися - 48, не голосували 35 парламентаріїв.

Петро Порошенко на честь вступу Гройсмана на посаду прем'єра привітав його величезним букетом червоних троянд.

На цьому ж засіданні Андрій Парубій, нинішній перший віце-спікер Верховної Ради, представник фракції "Народний фронт" обраний головою Верховної Ради України.