UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і ЄС скоординували позиції напередодні саміту в Брюсселі

Віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Климпуш-Цинцадзе обговорила з єврокомісаром Ханом безвізовий режим і ратифікацію Угоди про асоціацію.

Віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе і комісар ЄС з питань європейської політики сусідства й розширення Йоганнес Хан у понеділок, 7 листопада, обговорили підготовку до проведення Саміту Україна-ЄС, що відбудеться у Брюсселі 24 листопада.

Як повідомила прес-служба віце-прем'єра, єврокомісар схвалив завершення першого етапу електронного декларування в Україні, а також підтвердив готовність ЄС розглядати надання бюджетної підтримки в реалізації реформи держуправління, антикорупційної реформи і зусиль України в управлінні міграційними процесами.

Особливу увагу співрозмовники приділили завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, зокрема, взаємодію інститутів Євросоюзу з урядами України та Нідерландів.

Климпуш-Цинцадзе висловила надію на якнайшвидше надання Україні безвізового режиму з ЄС.

Крім того, віце-прем'єр України провела зустріч з комісаром ЄС з питань торгівлі Сесілією Мальмстрем, присвячену стану імплементації зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, реалізації українським урядом відповідних економічних реформ, а також протидії економічній агресії Росії.

Нагадаємо, що Європейський союз відклав розгляд питання лібералізації візового режиму для України у зв'язку з внутрішньою дискусією в ЄС з приводу повноважень реагування на міграційний криза.

Разом з тим президент України Петро Порошенко заявив, що Євросоюз повинен завершити всі внутрішні процедури для надання Україні безвізового режиму до 24 листопада. Дану інформацію підтвердила євродепутат, доповідач по Україні Марія Габріель, яка вказала, що Європарламент повинен розглянути питання скасування віз для України до саміту Україна-ЄС, запланованого на цей день.

26 вересня, профільний комітет Європарламенту підтримав надання Україні безвізового режиму. Після успішного голосування по доповіді та мандату, Європарламент повинен буде затвердити склад переговорної команди, яка буде вести переговори з Єврокомісією та Європейським Радою.