UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Польща повинні поглибити співпрацю та діалог задля відсічі пропаганди РФ – Боднар

Cьогодні Росія знову намагається маніпулювати історією, щоб цього разу "вдарити у спину" Польщі.

Поглиблення українсько-польської співпраці та діалогу на всіх рівнях має стати відсічю пропаганді Російської Федерації, пише заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у своїй статті для DT.UA.

Дипломат зазначає, що перетворившись на об'єкти пропагандистських атак із боку Росії, Україна і Польща мають об'єднати зусилля і в унісон говорити як про злочинну сутність комуністичного режиму, так і про його сучасних апологетів та їхні злочини, зокрема в Криму та окупованому Донбасі.

Боднар зауважує, що сьогодні Росія знову намагається маніпулювати історією, щоб цього разу "вдарити у спину" Польщі й вкотре спробувати показати себе у "білому світлі". Президент РФ Володимир Путін та його оточення розгорнули масштабну пропагандистську кампанію зі звинувачення Польщі в антисемітизмі та відповідальності за початок Другої світової війни. На ці фальшиві закиди реакція української сторони має бути однозначна: ми солідарні з Польщею. Про це заявив український посол у Варшаві Андрій Дещиця ще наприкінці грудня.

"Україна впродовж останніх років пізнала на собі ціну російської пропаганди, маніпуляцій та агресії. Росія здавна демонструє хист красти не лише чужі території, а й чужу історію, як, наприклад, історію України-Руси. Приписувати собі чужі перемоги та перекладати на інших власну відповідальність за злочини - це класична схема, що її використовує Кремль для творення паралельної реальності, в якій російській еліті легше панувати й самостверджуватися. Історія дає нам багато прикладів того, як Москва розпалювала війни і на чужій крові лицемірно будувала свою імперію", - пише Боднар.

На його думку, радянські методи пропаганди, які досі використовує російська влада, приречені на поразку. В добу інформатизації та новітніх технологій обмежити свободу, зокрема свободу пізнання історії та пошуку альтернативних джерел інформації, стає дедалі важче чи практично неможливо.

Детальніше про намагання Кремля використати "історичну карту" для підриву європейської та євроатлантичної єдності читайте у матеріалі Василя Боднара "Ми маємо спільно боротися з російським історичним ревізіонізмом".