UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна, Грузія і Молдова підписали Статут Міжпарламентської асамблеї

Спікери парламентів України, Грузії та Молдови зустрілися в Тбілісі.

Очільники парламентів України, Грузії і Молдови Андрій Парубій, Іраклій Кобахідзе та Андріан Кінду підписали Статут Міжпарламентської асамблеї трьох держав. Церемонія підписання пройшла в Тбілісі в п'ятницю, 5 жовтня, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Спікер грузинського парламенту констатував, що три держави мають спільні цілі та виклики, зокрема, проблеми, пов'язані з територіальною цілісністю.

"Ми маємо також загальні цілі, серед яких забезпечення європейського майбутнього для наших країн. У цьому напрямку вкрай важливо поглиблення співпраці між трьома країнами", - заявив Кобахідзе.

Парубій, в свою чергу, нагадав, що в України є досвід діяльності у форматі Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща-Литва, а також, що ці три держави створили спільний армійський підрозділ.

Молдавський спікер заявив, що створення Міжпарламентської асамблеї має допомогти трьом державам ефективніше реалізувати їх євроінтеграційні прагнення.

"Ми намагаємось спільними зусиллями досягти перетворення наших угод про асоціацію з Євросоюзом у перспективу вступу в ЄС. З цією метою ми повинні ділитися один з одним досвідом реформ, здійснених на шляху інтеграції в західні інститути", - сказав Канду.

Його позицію підтримав голова Верховної Ради.

"Коли ми будемо говорити в один голос, наші партнери швидше і краще нас почують... Впевнений, що разом ми швидше досягнемо нашої стратегічної мети - вступу до ЄС", - висловив надію Парубій.

Нагадаємо, 9 червня в Києві спікери парламентів України, Грузії і Молдови підписали підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї.

У заяві зазначається загальний інтерес трьох держав європейської та євроатлантичної інтеграції, а також спільні виклики, з якими держави стикаються з-за агресії Росії та окупації нею частин територій цих країн.

В документу в тому числі підкреслюється важливість скоординованих зусиль для імплементації угод про асоціацію з Євросоюзом, включаючи їх положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, а також для забезпечення енергетичної безпеки трьох держав.