Україна якнайсуворіше засуджує ядерне випробування, проведене 3 вересня в КНДР, "яке в поєднанні з агресивною програмою створення балістичних ракет становить реальну загрозу безпеці вже не лише сусіднім країнам, а й світовій спільноті".
"Україна, яка добровільно відмовилася від свого третього за величиною ядерного запасу та стратегічних засобів доставки, розцінює останні дії Пхеньяну як свідомий, авантюрний і провокативний крок", - йдеться в заяві МЗС.
Україна закликає Пхеньян відмовитися від будь-яких демонстрацій сили та негайно припинити, відповідно до міжнародного права, всі випробування ядерної зброї, а також без передумов відновити конструктивний міжнародний діалог з метою повної, незворотньої й контрольованої відмови від програм ядерної і ракетної зброї.
"Україна готова приєднатися до більш рішучих дій міжнародної спільноти, зокрема з використанням важелів у РБ ООН, для протидії подальшим ядерним і ракетним загрозам", - йдеться в заяві.
У МЗС також закликають РБ ООН провести детальне експертне дослідження розвитку північнокорейської ядерної та ракетної програм у контексті "виявлення можливої іноземної допомоги Пхеньяну в цій сфері".
3 вересня КНДР повідомила, що випробувала водневу бомбу. Раніше в той же день метеорологічна служба Південної Кореї зафіксувала землетрус у північно-східній частині КНДР. Випробування у неділю стали шостими ядерними випробуваннями цієї країни в історії. До цього, Пхеньян провів ядерні експерименти в 2006, 2009, 2013 і 2016 роках.
Голова оборонного комітету парламенту Південної Кореї Кім Ян Ву повідомив про те, що потужність ядерної бомби, яку випробували в КНДР, склала 100 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Це в чотири-п'ять разів більше ніж ядерна бомба, кинута на Нагасакі в 1945 році.